Обновен: 06:25 | 29 април 2024

"Милан" отстрани "Наполи" на четвъртфиналите на ШЛ

Двата тима пропуснаха дузпи

По материала работи: Ставри Таргов

Седемкратният европейски първенец Милан се класира за полуфиналите в Шампионската лига за пръв от 2007 година насам.

"Росонерите" стигнаха до равенство 1:1 в реванша с Наполи от четвъртфиналите на турнира, което им бе достатъчно след победата с 1:0 на "Сан Сиро" преди седмица. Така Милан спечели италианската афера с лидера в класирането на Серия "А" с общ резултат 2:1.

Оливие Жиру откри резултата в края на първото полувреме.

В добавеното време на втората част Виктор Осимен изравни, но малко по-късно беше свирен последният съдийски сигнал.

Двата тима пропуснаха и по една дузпа, като Жиру не успя да открие резултата в средата на първото полувреме, а десетина минути преди края и Хвича Кварацхелия нямаше шанса да се разпише от 11-те метра, съобщи БНР.