Обновен: 12:08 | 1 май 2024

"Спартак" Вн допусна изравняване в последната минута

Соколите водеха в резултата до 89-ата минута

По материала работи: Ставри Таргов

Ботев Враца и Спартак Варна извъртяха драматично 1:1 в първия кръг от плейофите при изпадащите в Първа лига. Гостите от морската ни столица поведоха в резултата, но накрая едва не изпуснаха и едната точка.

Румен Руменов от „соколите“ вкара за 0:1 още в 8-ата минута. Драмата настана в последните 10-на минути на двубоя на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

В 79-ата минута вратарят на Спартак Варна Кристиано Фигейредо спаси дузпа на Даниел Генов. Последният сам си спечели наказателния удар, макар че се наложи намесата на ВАР, след като реферът Владимир Вълков първоначално не я отсъди.

Резервата Красимир Тодоров изравни в 89-ата минута, засичайки подаване отляво на Диего Фераресо. Малко след това вратарят на варненци спаси ново положение и гостите взеха поне точка.

След хикса Ботев Враца е на 12-ото място с 29 точки. Спартак Варна е на последната позиция с 18 пункта.