Обновен: 05:06 | 26 март 2024

Моряците загубиха с дузпа на "Лаута" в последните минути

Двата тима нямат вече шансове за евротурнирите

По материала работи: Ставри Таргов

Локомотив Пловдив записа първа победа от началото на плейофите в първата шестица на Първа лига, след като футболистите на Александър Томаш победиха Черно море с 2:1 като домакин в мач от 34-ия кръг на шампионата.

Двубоят на стадиона в парк „Лаута“ бе по-интересен през втората част, когато паднаха и трите попадения в срещата. Димитър Илиев откри резултата за „черно-белите“ в 52-рата минута, но Мишаел изравни четвърт час преди края.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Джовани донесе успеха на своя тим с точно изпълнена дузпа, отсъдена след намеса на системата ВАР. С победата Локомотив събра актив от 53 точки на шестото място в подреждането, като кръг преди края на първенството се доближи само на точка зад Черно море, който продължава да заема петата позиция.

Двубоят започна равностойно, а първата ситуация в срещата дойде в 9-ата минута, когато Мазир Сула опита силен изстрел от дистанция, който обаче мина над напречната греда на Динко Хоркаш.

Девет минути след това и Велислав Василев пробва късмета си с опасен удар от около 20 метра, но хърватският вратар на Локомотив се намеси и изби в корнер.

След половин час игра домакините стигнаха до първата си по-сериозна опасност пред Георги Георгиев. Джовани центрира меко от пряк свободен удар и централният защитник Хорхе Сегура засече с глава, но топката мина покрай вратата на „моряците“. Така почивката дойде при нулево равенство.

Седем минути след подновяването на играта Локомотив откри резултата. Влезлият като резерва на почивката Петър Андреев проби по десния фланг и центрира по земя към далечната греда, където Димитър Илиев изпревари Росен Стефанов и от близка дистанция засече в мрежата за 1:0.

В 76-ата минута обаче Черно море стигна до изравняване. Николай Златев центрира от пряк свободен удар почти от аутлинията и намери Живко Атанасов на далечната греда, капитанът на „моряците“ върна към границата на вратарското поле, където оставеният непокрит Мишаел завърши с глава в опразнената от Хоркаш врата за 1:1.

В 85-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Цветомир Панов събори Димитър Илиев в наказателното поле на Черно море и първоначално главният съдия Георги Димитров остави играта да продължи, но след това преразгледа ситуацията с помощта на системата ВАР и отсъди наказателен удар.

Джовани застана зад топката и не сбърка, за да донесе успеха на своя тим.

В последния кръг Локомотив гостува на ЦСКА 1948, докато Черно море посреща Лудогорец.

Локомотив Пловдив – Черно море 2:1
1:0 Димитър Илиев 52