IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна 26°
Спорт
16:15 | 5 юни 2023
Обновен: 10:22 | 16 юни 2024

Катя Аврамова и Йордан Янчев са победители в Black Sea Cup

Лидер в статистиката по медали е домакинът ПКС „Черно море” – 76

По материала работи: Слав Велев
Катя Аврамова и Йордан Янчев са победители в Black Sea Cup

Снимка:  ПКС „Черно море"

Екатерина Аврамова (Турция) и Йордан Янчев ("Спринт - София"), са победители в 6-ото издание на международния турнир по плуване Black Sea Cup. Спортното събитие се проведе при невероятен интерес на комплекс "Приморски" във Варна. Организатор на форума е плувният шампион на България - ПСК "Черно море" , с подкрепата на община Варна.

Състезанието бе открито от президента на шампионите Филип Ромбаут, вицепрезидента Добромир Вълев, членовете на УС Христо Атанасов и Миролюб Адамов и главния треньор на клуба Никола Петров.

Лидер в статистиката по медали е домакинът ПКС „Черно море” – 76, като 30 от тях са златни, 23 – сребърни и 23 – бронзови.

350 плувци от 40 клуба от Великобритания, Германия Турция и България си оспорваха награден фонд от 15 800 лв.

Втори в генералното класиране при мъжете е състезателят на ПСК "Черно море" - Дениел Нанков, следван от представителя на Турция - Халит Гарбар, Калоян Лефтеров ("Спринт"- София) и Джон Бритън (Ealing SC), Великобритания

При представителките на нежния пол след Аврамова се подредиха: Габриела Георгиева ("Дамини"), Бенгису Каймаз (Турция), Бояна Кирчева (ПСК "Черно море") и Азра Номут (Турция).

Представителктите на домакините - Тея Николова и Росина Тодорова,, са съответно на шеста и десета позиция.

Наградите на призьорите връчиха емблематичният варненски плувец, член на УС на ПСК "Черно море" - Юлиан Костов, участникът на олимпиадата в Рио, дългогодишен плувец в "Черно море" - Александър Николов и треньорката Доротея Славкова.

Златни медали за ПСК „Черно море” спечелиха: Дениел Нанков, Даниел Кралев, Валентин Филипов, Мартин Михайлов, Никола Жеков, Джулиан Черкезов, Радослав Чернилов, Елиза Кралева, Бояна Кирчева, Тея Николова, Александра Статева, Невена Александрова, Ния Маринова.

Сребърни отличия заслужиха – Борис Лазаров, Росина Тодорова, Виктория Милчева, Веси Танкова, Джулиан Черкезов, Дениел Нанков, Даниел Кралев, Валентин Филипов, Мартин Михайлов, Радослав Чернилов, Бояна Кирчева, Мария Петракиева, Даная Георгиева, Тея Николова и Невена Александрова.

Бронзови медалисти станаха – Самуил Данаилов, Джулиан Черкезов, Валентин Филипов, Мартин Михайлов, Христо Христов, Михаил Иванов, Даниел Кралев, Иван Лозанов, Радослав Чернилов, Росина Тодорова, Мария Петракиева, Симона Видинова, Лидия Димитрова, Невена Александрова и  Елиза Кралева.

Коментари

Дяд Кольо ( преди 1 година )
Другата година тоя Ромбаут ли е какъв е там , и оня големия холивудски *** Костов да извадят по 10 000 лева и да увеличат наградния фонд, а не плувците да събират само наградния фонд чрез такса участие кавали с кавали такива! Голям актьор 1000 лева не може да даде. ***!
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 2
Новини Варна