Обновен: 06:09 | 6 май 2024

Отборът на Испания е новият носител на трофея в Лигата на нациите

Иберийците победиха състава на Хърватия с дузпи

По материала работи: Ставри Таргов

Отборът на Испания е новият носител на трофея в Лигата на нациите. Иберийците победиха състава на Хърватия с 5:4 след изпълнение на дузпи, като двубоят на стадион „Де Кайп“ завърши при равенство 0:0 след 120 минути игра.

„Ватрените“ и „Ла Фурия Роха“ изиграха равностоен двубой в Ротердам с класи изпълнения и добри вратарски намеси, като в редовните 90 минути не паднаха попадения.

Последваха две продължения по 15 минути, в които тактическото надлъгване продължи, а двата тима така и не съумяха да намерят пътя към гола.

В 103-ата минута удар на Дани Олмо от наказателното поле премина над вратата на Хърватия. Първото продължение завърши със спасяване на Унай Симон след удар на Марсело Брозович.

В третата минута на второто продължение нов опит за гол на Олмо приключи с избиване в корнер от хърватската защита.

Така спорът се реши след изпълнения на дузпи. Двата отбора сбъркаха по веднъж при петте си редовни изстрела от „бялата“ точка, като вратаря Унай Симон спаси удар на Ловро Майер, а мощен шут на Аймерик Лапорт се отби в горния страничен стълб на вратаря Доминик Ливакович.

Симон спаси изпълнението на Брино Беткович, а титлата за тима на Луис де ла Фуенте донесе Дани Карвахал.

По този начин Испания триумфира в третото издание на Лигата на нациите. Преди „Ла Фурия Роха“ това сториха селекциите на Португалия и Франция.

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович (112-Йосип Станишич), Йосип Шутало, Мартин Ерлич, Иван Перишич, Лука Модрич, Марсело Брозович, Матео Ковачич, Марио Пашалич (61-Бруно Петкович), Андрей Крамарич (90-Ловро Майер), Лука Иванушец (78-Никола Влашич)

Испания: Унай Симон, Хесус Навас (97-Даниел Карвахал), Робин Льо Норман (78-Начо Фернандес), Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Родри, Фабиан Руис (78-Микел Мерино), Марко Асенсио, Гави (87-Дани Олмо), Йереми Пино (66-Ансу Фати), Алваро Мората (66-Хоселу)