Обновен: 01:42 | 26 април 2024

Черно море поведе в efbet Лига след трудна победа над Етър

"Моряците" обърнаха и надвиха съперника от Търново с 2:1 у дома

Снимка: ПФК "Черно море"

Футболният Черно море поведе еднолично в efbet Лига, след като победи с 2:1 у дома Етър. Срещата беше първа от четвъртия кръг на първенството. Възпитаниците на Илиан Илиев трябваше да правят обрат, след като три минути след почивката Кольо Станев вкара първия гол за "болярите" през този сезон. В 70-ата минута Живко Атанасов изравни, а в 83-ата минута Едгар Пашеко донесе успеха на "моряците".

Варненци изиграха слабо първо полувреме, след което гостите можеше да водят, но удар на Шахредин Букхолда от 2-3 метра срещна гредата. След попадението на Станев домакините упражниха сериозен натиск, като отправиха редица удари към вратата, повечето от които неточни. Така се стигна до гола на Атанасов, а след това Атанас Илиев и Исмаил Иса не успяха да направят пълен обрат. Той дойде с попадението на Пашеко, който се разписа след асистенция на Александър Василев.

Така Черно море събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато Етър е последен без точки в актива си.

Първият удар към една от двете врати беше в 10-ата минута. Мартин Тошев опита амбициозно изпълнение от далечна дистанция, с което да изненада Иван Дюлгеров, но ударът му беше безкрайно неточен. В 14-ата минута топката не беше изчистена добре от защитата на гостите и стигна до Александър Василев. Левият защитник отправи удар от над 20 метра, като топката премина покрай вратата на Мартин Величков.

Три минути по-късно "моряците" бяха близо до гол. Александър Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата. В 22-ата минута Велислав Василв получи отдясно, справи се с Крум Стоянов и навлезе в наказателното поле, където опита остър пас, но след намесата на Мариян Иванов топката излезе в корнер.

Шест минути по-късно варненци пропуснаха нова добра възможност за гол. Домакините организираха опаста атака отляво, където Алекс Фернандес подаде към Василев, а той намери Мазир Сула на границата на наказателното поле. Алжирецът потърси далечния ъгъл, но топката профуча опасно покрай вратата. В 32-ата минута Кольо Станев получи отличен диагонален пас отдясно, който го изведе сам срещу вратаря. Фланговият футболист навлезе в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, с който не затрудни Иван Дюлгеров.

Малко по-късно Василев опита амбициозен удар от далечната дистанция, който мина високо над вратата. В 40-ата минута "болярите" пропуснаха на два пъти да стигнат до попадение. Станев проби отдясно и направи двойно с Мартин Тошев, като се измъкна от защитата и подаде към Шахредин Букхолда, който от 2-3 метра удари гредата. Топката се озова в Димо Бакалов, но ветеранът от границата на наказателното поле стреля над вратата.

Малко след това Станев центрира в наказателното поле, където Букхолда опита удар от въздуха, но над вратата. Черно море отговори с опасен удар на Велислав Василев. Крилото получи от Сула в наказателното поле, справи се с Крум Стоянов и шутира, но топката мина опасно покрай вратата.

Преди подновяването на играта Атанас Илиев влезе на мястото на Алекс Фернандес. Това обаче не се отрази особено на играта на варненци, който допуснаха гол в 48-ата минута. Тогава гостите подеха атака през центъра. Букхолда напредна и пусна към непокрития отдясно в наказателното поле Кольо Станев. Фланговият футболист без да се бави насочи топката в далечния ъгъл, а Дюлгеров нямаше как да реагира - 0:1. Това беше и първи гол за "болярите" след завръщането им в елита.

В 58-ата минута Мартин Величков изби коварно центриране на Мазир Сула към Атанас Илиев. Топката се озова в Александър Василев, който шутира от около 15 метра, но прати кълбото покрай вратата. "Моряците" продължиха да натискат след попадението в тяхната врата. След час игра топката стигна до Матеус на далечната греда след центриране отляво. Бразилецът мигновено отправи удар, но над вратата. В 66-ата минута Сула получи от Александър Василев и от около точката за изпълнение на дузпа потърси долния ляв ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

Домакините продължиха да търсят изравнителен гол и в 69-ата минута удар на Атанас Илиев с глава беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Александър Василев центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев отправи удар с глава, който Величков успя да избие. Топката обаче се озова в Живко Атанасов, който от няколко метра реализира за 1:1.

В 73-ата минута "моряците" можеше да направят и пълен обрат. Тогава Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Сула отправи удар с глава, който мина опасно над вратата. Малко след това шут на Атанас Илиев мина над вратата. В 76-ата минута и Исмаил Иса се отличи с пропуск. Нападателят получи пас отляво, навлезе в наказателното поле и опита диагонален удар, който премина покрай вратата.

В 82-ата минута Владислав Найденов центрира отдясно, а Денислав Ангелов отправи силен удар от движение, който профуча покрай вратата. Минута по-късно Черно море стигна до втори гол. Домакините развиха много бързо атаката си, като топката се озова в Александър Василев отляво. Крайният защитник центрира в наказателното поле, където резервата Едгар Пашеко връхлиташе и със силен удар направи безпомощен Мартин Величков.

В 89-ата минута Етър поиска дузпа, след като Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Денислав Ангелов прескочи топката, а Николай Янков падна в наказателното поле след съприкосновение с Даниел Димов и Живко Атанасов. Повторенията обаче показаха, че последният играе първи с топката и наказателен удар няма как да има.

Черно море - Етър 2:1

0:1 Кольо Станев (48)

1:1 Живко Атанасов (70)

2:1 Едгар Пашеко (83)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов /к/ (86 - 27. Даниел Димов), 10. Велислав Василев (63 - 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (76 - 23. Едгар Пашеко), 5. Пабло Алварес, 11. Алекс Фернандес (46 - 9. Атанас Илиев), 7. Матеус Машадо (63 - 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов (77 - 11. Илкер Будинов (80 - 38. Владислав Найденов), 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов /к/, 70. Димо Бакалов (77 - 28. Николай Янков), 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Букхолда (63 - 4. Георги Александров), 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев (77 - 10. Денислав Ангелов), 26. Мариян Иванов

Резерви: 12. Дамян Христов, 10. Денислав Ангелов, 28. Николай Янков, 77. Мартин Николов, 11. Илкер Будинов, 14. Ивайло Димитров, 38. Владислав Найденов, 4. Георги Александров, 19. Хавиер Бетегон

Треньор: Емануел Луканов

Ж.к.: Васил Панайотов, Мазир Сула (Черно море); Мартин Моран, Крум Стоянов, Георги Александров, Димо Бакалов (Етър)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Тича", Варна