11:45 | 26 октомври 2023
Обновен: 23:41 | 28 април 2024

Спартак Вн с драматична победа над Литекс

"Соколите" спечелиха с гол в добавеното време

ФК Спартак Варна спечели с 2:1 гостуването си на Литекс в двубоя от 15-ия кръг на Втора лига. Още в първата минута Даниел Начев откри с удар от границата на наказателното поле по земя след лошо изчистена от вратаря Божев топка, съобщава официалният сайт на варненци. Домакините обаче върнаха попадение при единствената си ситуация през първата част. След изненадващ пас зад защитата в 19-ата мин бранителите не се ориентираха добре и топката стигна до Бучи, който от лесна позиция я прати в мрежата за 1:1. Спартак владееше напълно инициативата, имаше огромно териториално предимство и създаде още няколко положения. В 33-а мин Мариянов нанесе далечен удар, но вратарят улови. Малко след това шут от пряк свободен удар на Начев мина опасно покрай вратата. В 38-а мин топката рикушира в крака на Ахмедов и излезе в аут. В 44-а мин Митев центрира, Ахмедов с глава насочи остро топката, но вратарят Божев парира. В продължението на първата част отново Ахмедов от малък ъгъл с глава прати топката в аут, а Сабри с далечен изстрел не уцели вратата.

Доминацията на соколите продължи и след почивката. В 54-а мин Начев преодоля двама бранители намери Ромееш, той Ахмедов и топката стигна до Сабри, който от трудна позиция и завъртане стреля в аут. Малко след това Ромееш навлезе на скорост стреля силно, но вратарят парира. В 59-а мин Начев финтира противник и стреля извън наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник. За домакините Ангелов опита удар отдалеч, който мина много далеч от вратата. В 70-а мин Митев от 2 метра с глава прати топката в аут след центриране на Начев. При една от редките атаки Георгиев от домакините стреля леко във вратаря на соколите след бърза контраатака. Йохан Нзи в 78-а мин стреля отдалеч в рамката на вратата. В 81-а мин Хюсеин изведе Митев, но диагоналния му удар не намери целта. В 87-а мин на терена влезе Божидар Васев, който не бе играл в официален мач от март след тежка травма. Във втората минута на продължението Ахмед Ахмедов се разписа с глава след центриране на Александър Цветков. Това е осми гол от началото на сезона за Ахмедов, който повежда голмайсторската листа във Втора лига.

„Соколите“, водени от Васил Петров събраха 29 точки след деветата си победа и преди останалите двубои от кръга заемат втора позиция на три точки зад Септември. Следващата седмица те приемат Крумовград в мач от турнира за купата на България, а в следващия кръг на Втора лига Спартак е домакин на Лудогорец II.