Варна 17°
15:54 | 14 ноември 2023
Обновен: 03:45 | 26 април 2024

Над 50 студенти участваха в лекоатлетическия крос за „Купа 8 декември“

При мъжете, които избягаха дистанцията от 2000 м, победител е студентът от МУ Максим Михайлов

Снимка: Община Варна

Над 50 студенти от пет варненски университета се включиха в лекоатлетическия крос, част от „Купа 8 декември“, който се проведе в Морската градина. Събитието се организира от дирекция "Спорт" към Община Варна. При мъжете, които избягаха дистанцията от 2000 м, победител е студентът от МУ „Проф. Д-р П. Стоянов“ Максим Михайлов с време 6,58 мин. Второто място, с време 7,03 мин., отново е за студент на МУ - Петър Данов. Бронзовият медал отива при представителя на Техническия университет - Варна Явор Чамов, който избяга разстоянието за 7,11 мин.

В бягането при жените, в дистанцията от 1000 метра, класирането се подреди по следния начин – първа Нина Станкова от МУ с време 3,10 мин., на второ място - Нели Николова от Икономическия университет с резултат 3,42 мин. и третото място е за Яна Михайлова от ВВМУ с време 3,43 мин.