08:45 | 27 ноември 2023
Обновен: 23:20 | 7 май 2024

Черно море с важна победа над Крумовград на "Тича"

След зрелище с 5 гола "моряците" поглеждат към върха

Черно море записа важен успех с 3:2 при домакинството си на Крумовград в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ поведоха с 3:0, но допуснаха два гола през втората част. Васил Панайотов (14) и Алекса Фернандес (44, 54) донесоха успеха на варненци на стадион „Тича“. За гостите точни бяха Димитър Тонев в 67-ата и Кацаров в 88-ата минути.

Така Черно море се изкачи на втора позиция в класирането с 39 точки - на две зад лидера ЦСКА, както и на три пред шампиона Лудогорец, който отложи мача си със Славия и е с два изиграни мача по-малко.

Въпреки студеното време във Варна, „зелено-белите“ отново бяха подкрепени от своите фенове, които през целия мач не спряха да дерат гърла за своите любимци.

Черно море се адаптира по-добре към тежкия терен и още в 14-ата минута успя да открие резултата. След комбинация между Мазир Сула и Атанас Илиев, последният пусна успореден пас в наказателното поле, където Васил Панайотов много технично насочи топката в далечния ъгъл на Макенджиев – 1:0. В 39-ата минута Вячеслав Велев центрира в наказателното поле, където Влатко Дробаров в опита си да изчисти с глава топката едва не си отбеляза автогол, като кълбото се отби в напречната греда.

Само 5 минути по-късно страхотна атака по левия фланг завърши с нов гол за „моряците“. Мазир Сула проби по крилото, премина през бранител на гостите, нахлу в наказателното поле и със страхотен пас намери влизащият на скорост Алекс Фернандес, който реализира за 2:0.

В 54-ата минута Алекс Фернандес оформи класиката след страхотен изстрел извън наказателното поле. Бразилецът с топовен шут матира Макенджиев – 3:0.

В 67-атан минута Алекс Колев „свали“ една висока топка към Димитър Тонев, а юношата на Ботев Пловдив с премерен изстрел в долния ляв ъгъл отбеляза за 3:1.

В 88-ата минута Алекс Колев получи топката пред наказателното поле и стреля по диагонала, тя срещна страничната греда и отиде в Кацаров, който вкара за 3:2.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Виктор Попов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мазир Сула (78-Александър Василев), Алекс Фернандес (86-Едгар Пашеко), Атанас Илиев (64-Исмаил Иса).