Обновен: 16:44 | 6 май 2024

Спартак Вн измъкна точка срещу Спортист Своге с човек по-малко

Вратарят Георгиев бе изгонен още в 17-ата минута

Снимка: Спартак Варна

Спартак Варна завърши 2:2 със Спортист Своге двубоя от 19-я кръг на Втора лига в последното си домакинството за годината. След това равенство Спартак Вн събра 33 точки, които му отреждат второто място в таблицата, докато „шоколадите“ са на 15-а позиция с 19 точки.

Във Варна домакините поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Мартин Сандов извърши нарушение срещу Атанас Зехиров и реферът даде дузпа, която Румен Руменов реализира за 1:0.

В 20-ата минута стражът на Спартак Георги Георгиев бе притиснат от Радослав Живков, който му отне топката и Георгиев извърши нарушение в наказателното поле, като Спортист получи право да изпълни дузпа, която Светослав Диков реализира.

В 31-ата минута резултатът стана 1:2. След центриране отдясно Радослав Живков с хубав удар я вкара в мрежата на домакините.

„Соколите“ изравниха в 50-ата минута. Тогава те получиха право да изпълнят ъглов удар и след центрирането Ахмед Ахмедов с глава отбеляза за крайното 2:2.