Варна 21°
16:00 | 6 януари 2024
Обновен: 15:32 | 28 април 2024

Гришо е на финал в Бризбейн (ВИДЕО)

В полуфиналния мач Димитров се наложи над представителя на домакините Джордан Томпсън

Григор Димитров СНИМКА: САЙТ НА ТУРНИРА В БРИЗБЕЙН

Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров ще спори за титла още в първия си турнир за 2024 г.

В полуфиналния мач на надпреварата от сериите АТР 250 в Бризбейн (Австралия) 32-годишният хасковлия се наложи с 6:3, 7:5 срещу представителя на домакините Джордан Томпсън за 1 час и 47 минути на корта.

Така утре във финала поставеният под номер 2 Димитров среща номер 1 в схемата Холгер Руне от Дания, пише "24 часа".

Срещу Томпсън нашето момче отново демонстрира силната форма, която показа през голяма част от миналата година.

В първия сет се усещаше предимство на Григор срещу съперника му. Това даде резултат в 6-ия гейм, в който Григор проби за 4:2. След това взе сета с 6:3.

Вторият сет бе много равностоен. В 6-ия гейм Григор отрази общо 4 геймбола за съперника и не допусна да бъде пробит, за да изравни за 3:3.

При 4:3 Джордан също имаше шанс да вземе подаването на българина, който обаче отново не се даде.

След като отби атаките на Джордан, Димитров на свой ред стигна до 3 шанса за пробив в 11-ия гейм и се възползва от последния, за да поведе с 6:5. След това спечели подаването си без да даде точка на австралиеца и триумфира като победител.

Така Димитров ще играе на 3-и финал в Бризбейн. Той е рекордьор по победи на турнира в столицата на щата Куинсланд вече са 22.

За него това бе 5-и полуфинал.

През 2013 г. Григор стигна до финала, който загуби от шотландеца Анди Мъри. 2 г. по-късно той отстъпи в полуфиналите срещу швейцарската легенда Роджър Федерер.

През 2017-а нашето момче спечели турнира в Бризбейн за старт на най-силната година в кариерата си до момента. Във финала той се справи с японеца Кей Нишикори.

Година по-късно австралиецът Ник Кирьос победи Димитров в полуфиналите.