Черно море с 2 равенства за ден в Турция

"Моряците" играха с руснаци и слаби македонци

Снимка: ПФК Черно море

Черно море записа две равенства в двете си контроли вчера в Турция.

В първата от тях "моряците" завършиха наравно 1:1 срещу Спартак Кострома. За „моряците“ точен бе Атанас Илиев в 26-ата минута. Руският третодивизионен тим изравни в 54-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути.

”Моряците” започнаха силно срещата, но до средата на полувремето не успяха да завършат по най-добрия начин своите атаки.

В 18-ата минута Ники Златев и Борис Стойков направиха двойно подаване по десния фланг, като последният напредна към пенала и пусна успореден пас към Атанас Илиев, който стреля с левия крак, но вратаря на руснаците успя да спаси.

В 26-ата минута Пабло Гарсия центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев с глава реализира за 1:0.

Кристо Яначков замени Даниел Димов на почивката, а Денислав Стойчев замени Христоян Славков на вратата на „моряците“. В 54-ата минута руският тим изравни с удар от дистанция чрез Александър Сирасхов.

Съставът: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, Борис Стойков, 2. Цветомир Панов, 40. Николай Костадинов, 5. Пабло Гарсия, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 36. Александър Веселински, 9. Атанас Илиев

Във втората контрола за деня Черно море направи 0:0 срещу  Беса, който е лидер в македонската втора лига.

„Моряците“ водеха играта през целия двубой, но така и не успяха да реализират гол. Иван Дюлгеров пък спаси дузпа, а в 84-рата минута чист гол на Исмаил Иса бе отменен заради несъществуваща игра с ръка.

В 8-ата минута Мишаел Алвес оправи удар от далечна дистанция, който обаче не затрудни вратаря на Беса. В 19-ата минута Иван Дюлгеров спаси дузпа, отсъдена за игра с ръка на Живко Атанасов. В 35-ата минута Мазир Сула опита удар от разстояние, но не намери целта. В 39-ата минута играч на Беса получи топката пред пенала, напредна и се опита да намери далечния ъгъл на Иван Дюлгеров, но кълбото премина покрай страничната греда.

В 38-вата минута Мартин Милушев центрира отдясно, топката достигна до Росен Стефанов, който с крак я отклони към вратата, но тя се отби в страничната греда. Кълбото се върна към Васил Панайотов, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси. В 40-ата минута Берк Бейхан навхлу отляво в пенала и стреля, но отново стражът на Беса се намеси подобаващо.

В 41-ата минута Берк Бейхан се контузи и бе заменен от Исмаил Иса.

Край на първото полувреме.

Начало на второ полувреме

В 50-ата минута Мишаел Алвес отправи опасен удар, но топката не намери очертанията на вратата. В 68-та минута Исмаил Иса на два пъти се озовава на добра позиция, но вместо да стреля, потърси подавания, но те бяха избито от бранителите на Беса.

В 80-ата минута след центриране от корнер, топката стигна малко случайно до Исмаил Иса, който от близо не можа да нанесе добър удар и те срещна тялото на вратаря на северномакедонците. В 84-ата минута чист гол за Черно море не бе зачетен. Мишаел Алвес намери с далечен пас Исмаил иса, който си поведе топката с гърди, напредна и прехвърли вратаря, но страничния рефер вдигна флага си за игра с ръка.

Край на мача!

Съставът: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 3. Живко Атанасов, 32. Мартин Дичев, 6. Виктор Попов, 17. Мартин Милушев, 71. Васил Панайотов, 29. Берк Бейхан, 33. Мишаел Алвес, 8. Мазир Сула, 41. Уеслен Жуниор