08:45 | 15 февруари 2024
Обновен: 02:29 | 26 април 2024

ПСЖ победи Реал Сосиедад в Шампионската лига

Лацио взе преднина срещу Байерн Мюнхен

Пари Сен Жермен победи с 2:0 у дома Реал Сосиедад в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига, докато Байерн Мюнхен допусна поражение с 0:1 срещу Лацио в Рим.

Още в шестата минута звездата Килиан Мбапе не успя да открие резултата, а след четвърт час игра опит за гол на Брайс Мендес беше блокиран от защитата на френския шампион.

Последваха сериозни пропуски на Такефуса Кубо от гостите, както и на Усман Дембеле от френския шампион, докато в последните секунди на първата част шут на Микел Мерино срещна гредата на вратата на ПСЖ.

След почивката французите имаха превъзходство и в 58-ата минута Маркиньос центрира за Мбапе, който даде аванс за Пари Сен Жермен.

Само пет минути след това нов опит за попадение на Килиан Мбапе се отби в гредата.

В 71-ата минута Брадли Баркола направи силен индивидуален пробив и оформи крайното 2:0 за парижани.

Малко преди изтичане на редовното време Марко Асенсио и Рандал Коло Муани пропуснаха да оформят класическия успех в полза на френския първенец, който се опитва да премине през тази фаза на турнира за едва трети път в последните осем сезона.

В друг осминафинален мач Лацио се наложи с 1:0 пред собствена публика над Байерн Мюнхен.

Двубоят започна с пропуск на Йозуа Кимих пред вратата на домакините, а малко по-късно Луис Алберто не можа да даде аванс за римляните. Полувремето завърши с неточни удари на Лерой Сане и Джамал Мусиала.

В 67-ата минута Дайот Упамекано остави Байерн в намален състав, получавайки червен картон заради грубо нарушение в наказателното поле, довело до дузпа за "небесносините", реализирана от Чиро Имобиле.

"Орлите" запазиха вратата си без допуснат гол в пети пореден мач у дома в евротурнирите, докато баварците инкасираха първото си поражение в Шампионската лига през последните десет месеца.

Лацио не е играл на четвъртфиналите в най-силния клубен турнира в света от 2000 година.