Георги Иванов - Гонзо е новият президент на БФС. Той получи 235 гласа, а Димитър Бербатов събра 181 на извънредния конгрес на футболната централа.
Общо 469 делегати дадоха своя вот в продължение на два часа в тъмни стаички в четири секции в залата в хотел "Маринела". Три от тях бяха недействителни.
За победа на първи кръг бяха нужни 234 гласа.
Броенето на вота продължи повече от един час.
Иванов и в момента е на работа в БФС, където заема позицията технически директор и отговорник за националните отбори. Иванов получава мандат до 2028 година.
Втори остана Димитър Бербатов със 181 гласа. Третото място е за Михаил Касабов с 35. Георги Градев е четвърти в изборите с 6, а накрая са Петьо Костадинов и Георги Захариев с по 4 и Манол Иванов с 1 глас.
„Сега почва по-трудното, аз работя за всички. Ще се опитам да направя така, че да променим цялата среда във футбола – да променим мнението за БФС, да работим с държавата и да знаете – вие сте хората, които ще ми кажете кога нещата не са добре.
Обещавам честност и работа. Да работим с децата, да направим така, че да имаме силни футболисти и се надявам да се класираме на Световното първенство през 2026 г. в Америка“, каза от трибуната като нов президент Георги Иванов.
Той предложи в неговия Изпълком да влязат Атанас Фурнаджиев, Николай Изов, Михаил Статев, Любомир Пеновски, Николай Андреев, Мила Христова, Румян Вълков, Атанас Караиванов, Николай Лазаров, Даниел Панов, Камен Костадинов, Пламен Манолов, Теодор Тодоров и един член от екипа на Бербатов.
Димитър Бербатов и хората в екипа му няма да участват в новото ръководство на Българския футболен съюз. След като мнозинство от делегати на извънредения конгрес на съюза избра Георги Иванов - Гонзо за президент, Иванов предложи на екипа на Бербатов, който също беше кандидат, място в изпълнителния комитет на организацията.
Бившият футболист на Манчестър Юнайтед, а също и подкрепящите го Стилян Петров и Мартин Петров отказаха предложението.
По-късно стана ясен новият Изпълком. След гласуване от делегатите на Конгреса бяха избрани 13 души от предложените от новия президент Георги Иванов, както и едно от предложение от страна на клубовете - Димитър Георгиев, който бе част от вече стария комитет на Борислав Михайлов.
От стария са още петима души Атанас Фурнаджиев, Михаил Статев, Румян Вълков, Пламен Манолов и Даниел Панов.
Ето членовете на новия Изпълнителен комитет на БФС:
Атанас Фурнаджиев, избран с 245 гласа
Николай Исов - 251
Михаил Статев - 241
Любомир Пейковски - 240
Николай Андреев - 241
Мила Христова - 239
Румян Вълков - 235
Атанас Караиванов - 238
Николай Лазаров - 259
Даниел Панов - 241
Калин Каменов - 225
Пламен Манолов - 219
Теодор Тодоров - 217
Димитър Георгиев - 202
БНР

Людмила Елкова за Бюджет 2026: Влизаме в улея на бобслея
Румен Овчаров: Половината резерви на "Лукойл" се намират в чужбина
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
ЦСКА показа на Левски кой е шефът. И съдиите не помогнаха на "сините"
Инфарктна драма! Съндърланд сложи край на победната серия на Арсенал
Марсилия окупира върха след класика
Торино измъкна точка от Юве
Дневен хороскоп за 9 ноември, неделя
Поверия за ангелската дата 11/11
Седмична нумерологична прогноза за 10 – 16 ноември
Дерматолог: Да губим до 100 косъма на ден е нормално, но не и повече
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Кадър на деня за 8 ноември
Златото се консолидира, а криптото страда от липсата на ликвидност в САЩ
Toyota съживява позабравена марка с приключенски офроудър
3 характеристики на жените, които винаги успяват да накарат мъжа да се обвърже
Венера в Скорпион - какво очаква зодиите?
Коментари