Обновен: 18:32 | 27 април 2024

Спартак Вн победи Марица с 2:0

Дубълът на "соколите" прегази Доростол със 7:0

Снимка: Спартак Варна

Спартак Варна победи Марица Пловдив с 2:0 при гостуването си в 25-ия кръг на Втора лига. Голмайсторът на тима Ахмед Ахмедов откри в 22-а мин с 13-о си попадение за сезона в шампионата и остава лидер при стрелците. В 70-а мин Георги Бабалиев покачи резултата с първия си гол след завръщането си при "соколите", съобщава официалният сайт на клуба. Юношата Александър Янчев дебютира за първия състав на Спартак като влезе на терена в последните минути. След 15-а си победа спартаковци, водени от Росен Кирилов, събраха 48 точки като заемат втора позиция в класирането. Лидер е Септември с 51, а на трето място е Монтана с 46. В следващия си двубой Спартак посреща Дунав Русе на 30-и март.

Марица Пловдив – ФК Спартак Варна 0:2
Втора лига, XXV кръг
ст. „Марица“, гр. Пловдив
Главен съдия: Християна Гутева

Марица: Стефан Попов, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Мартин Газиев, Станислав Маламов, Янко Ангелов, Веселин Марчев, Георги Трифонов, Димо Бакалов, Петър Начев

Спартак: 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Сабри, 4 Радослав Терзиев, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев (Георги Мариянов), 10 Румен Руменов (к), 14 Ромееш Ивей (Александър Янчев), 8 Цветослав Петров (Георги Бабалиев), 29 Ахмед Ахмедов (Джейми Емпие)

Младите спартаковци спечелиха срещу Доростол със 7:0 на СК „Локомотив“ в двубой от Североизточната Трета лига, показвайки зрелищен футбол. Варненци мача започнаха с голямо самочувствие и още в шестата минута плеймейкърът Никола Владев майсторски комбинира със свой съотборник на тясно пространство и с чудесен удар по земя не остави шансове на противниковия вратар.

120 секунди по-късно Дани Халачев отбеляза втори гол след центриране отляво. В 10-ата минута отново Никола Владев премина на скорост по дясното крило, а силният му удар от движение направи резултата класически.

Гостите се опитваха да пренасят играта в предни позиции, но често грешаха. В 22-рата минута останаха и с човек по-малко. Павел Стоев препъна откъсващия се Дани Халачев в борба за топката, а съдията му показа директен червен картон, въпреки оспорването на гостите.

В края на полувремето Александър Йорданов отбеляза четвърти гол след точен далечен изстрел в долния десен ъгъл на вратата. След това и Дани Халачев наказа грешка в отбраната на Доростол за 5:0.

След почивката Александър Александров с мощен удар нацели гредата, а Дани Халачев отбеляза шести гол, останал очи в очи със стража. Отново централният нападател бе най-съобразителен за седмия гол на своя тим.