07:23 | 9 април 2024
Обновен: 18:47 | 29 април 2024

Локо Пд потопи "Черно море" на "Лаута"

Възходът на "смърфовете" продължава, изпревариха Левски

Локомотив Пловдив постигна четвърта победа в последните си 5 мача, след като се наложи с 1:0 над Черно море. Единственият гол на "Лаута" вкара Оливер Камдем след половин час игра. В 60-ата минута топката се озова във вратата след центриране на Илиан Илиев, но попадението беше отменено заради засада на Атанас Илиев. В добавеното време гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Милош Петрович, но главният съдия Никола Попов не отсъди такава, а ВАР потвърди решението му.

"Смърфовете" създадоха по-чистите положение за гол в мача и като цяло стояха по-добре на терена. С успеха възпитаниците на Александър Томаш събраха 53 точки и изпревариха Левски на четвъртото място във временното класиране. Варненци са трети с пет точки повече.

Срещата започна равностойно, с повече битка в средата на терена. В 13-ата минута защитата на домакините не изчисти добре топката, която попадна във Васил Панайотов. Халфът нанесе удар, който беше блокиран. След това кълбото се озова в Даниел Димов, чийто шут премина покрай вратата. Малко след това Кристиан Томов улови удар на Атанас Илиев.

В 22-ата минута Христо Иванов получи от Бабакар Дион, напредна с топката и нанесе удар, който премина покрай вратата. Три минути след това за първи път в срещата имаше по-сериозно напрежение пред една от двете врати. Димитър Илиев напредна отдясно и подаде към Мичи Нтело. Белгиецът намери сънародника си Бабакар Дион отляво, а крилото реши да стреля по диагонала, но Иван Дюлгеров успя да улови.

В 30-ата минута "смърфовете" поведоха. Оливер Камдем отне топката от Цветомир Панов и подаде към Димитър Илиев. Капитанът на домакините напредна, след което пусна пас към десния бек, който от малък ъгъл нанесе удар и матира Иван Дюлгеров.

"Моряците" можеше веднага да върнат гола. Васил Панайотов овладя пас от дълбочина в наказателното поле и комбинира с Атанас Илиев. Нападателят нанесе удар от десетина метра, но не намери очертанията на вратата.

В 44-ата минута Иван Дюлгеров спаси вратата си от сигурен гол. Ефе Али се оказа на 3-4 метра от наказателното поле на съперника. Защитникът отправи прецизен удар в левия ъгъл, с който националният страж се справи и изби в корнер. След неговото изпълнение Хорхе Сегура се извиси над всички, но не успя да нанесе удар с глава, а го направи с рамо и топката премина покрай целта.

В началото на втората част удар от далечна дистанция на Мазир Сула не затрудни Кристиан Томов. В 57-ата минута Ангел Лясков намери Дион отдясно. Белгиецът напредна и пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Нападателят обаче не успя да овладее добре топката, която се озова в обятията на Дюлгеров.

След час игра гол на Черно море беше отменен заради засада. Илиан Илиев проби отдясно, навлезе навътре и опита подаване към Атанас Илиев. Нападателят опита да играе с топката, но не успя, което заблуди Томов, а кълбото срещна гредата, след което се озова във вратата.

Варненци продължиха да играят по-добре в тези минути. Мазир Сула развинти защитата на "смърфовете" пред наказателното поле и подаде към Уеслен отляво. Бразилецът отправи коварен шут, но Томов се справи.

В 70-ата минута Димитър Илиев засече центриране на Камдем на далечната греда, но Дюлгеров улови. Малко след това Илиев напредна през центъра и реши да отправи удар от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата. В 78-ата минута Лясков нанесе удар с глава, с който не затрудни стража на гостите. Малко след това пробив на Владимир Медвед отляво завърши с удар в очертанията на вратата, но без да затрудно Дюлгеров.

В първата минута на добавеното време Едгар Пашеко навлезе в наказателното поле и опита центриране, но топката срещна ръката на Милош Петрович. Главният рефер Никола Попов не посочи бялата точка, а решението му беше потвърдено и от ВАР, където беше Иво Андреев.

До края на срещата "черно-белите" задържаха аванса си и се поздравиха с втора поредна победа и общо четвърта в последните 5 мача.

Локомотив Пловдив - Черно море 1:0

1:0 Оливер Камдем (30)

Локо: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов (81 - 20. Милош Петрович), 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (62 - 4. Мартин Паскалев), 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (62 - 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион (71 - 17. Мартин Райнов), 14. Димитър Илиев /к/, 9. Мичи Нтело (71 - 19. Владимир Медвед)

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 15. Мартин Петков, 4. Мартин Паскалев

Треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (70 - 16. Андреяс Калкан), 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов /к/ (77 - 86. Исмаил Иса), 71. Васил Панайотов, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев (84 - 23. Едгар Пашеко), 99. Уеслен Жуниор (70 - 15. Даниел Мартин), 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс Калкан, 29. Берк Бейхан, 15. Даниел Мартин, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к: Мартин Райнов (Локомотив); Мазир Сула, Даниел Мартин (Черно море)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Локомотив", Пловдив