15:17 | 27 април 2024
Обновен: 15:38 | 9 май 2024

Спартак Варна взе важна победа на "Коритото"

"Соколите" пречупиха десетима от Монтана за шеста поредна победа

Единственото попадение в мача падна в 80-ата минута и бе дело на Даниел Начев/Кадър: ДиемаСпорт

Спартак Варна взе важна победа на "Коритото". "Соколите" победиха Монтана с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в мача падна в 80-ата минута и бе дело на Даниел Начев. Десетина минути по-рано пък гостуващия тим остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Антон Тунгаров.

Така "соколите" постигнаха шеста поредна победа във второто ниво на българския футбол и направиха поредна крачка към влизането в елита. Съставът на Росен Кирилов е лидер с 63 точки. Монтана остава на четвърто място, с четири точки зад третия Марек.

В 3-ата минута Даниел Начев пусна остро центриране, а топката беше атакувана от няколко футболиста на "соколите". Все пак те не успяха да я отклонят и Васил Симеонов улови.

Десет минути след това отличен шанс се откри пред Филип Ежике. Нападателят бе намерен в наказателното на домакините, успя да се обърне и стреля. Изпълнението му по земя обаче мина встрани от вратата.

В 18-ата минута Ивей Ромееш си опита късмета с шут от дистанция. Ударът му бе точен, но не притесни стража на Монтана.

Стивън Кирилов проби отлично по десния фланг в 27-ата минута. След това центрира към Франк Ландри на далечната греда, а той опита да завърши от въздуха, но не нацели добре топката.

Последваха минути, в които не се случи нищо интересно и до края на полувремето гол не падна. Така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Втората част започна с добра ситуация пред вратата на гостите. Ахмед Ахмедов бе изведен, но неговият удар беше блокиран. След това топката стигна до Ивей Ромееш, който стреля, но неточно.

В 51-ата минута Начев качи топката на главата на Семенив, който стреля в средата на вратата. Васил Симеонов изби, а след това прозвуча и сигнал за засада.

Монтана остана с човек по-малко на терена в 69-ата минута, когато Антон Тунгаров си изкара втори жълт и червен картон за нарушение срещу Даниел Начев.

В 79-ата минута дойде една от малкото възможности за гостите. Димитър Буров пусна остър пас отляво. Топката бе зад гърба на противниковата защита, но футболист на Монтана не успя да стигне до нея и да я прати във вратата на Никола Виденов.

Само минута след това обаче "соколите" нанесоха своя удар. Зехиров стреля от границата на наказателното, но бе блокиран. След това топката попадна в Даниел Начев, който с безпощадно изпълнение преодоля стража на гостите за 1:0.

В продълженията на срещата Дмитро Семенив стигна до центриране от корнер и стреля с глава. Ударът му обаче не затрудни Васил Симеонов.

FT / Спартак Варна - Монтана 1:0

1:0 Даниел Начев 80'

Съставите на двата отбора:

Спартак Варна: Никола Виденов, 9 Мехмед Сабри, 44 Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 31 Дмитро Семенив, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов, 14 Ивей Ромееш, 81 Атанас Зехиров, 29 Ахмед Ахмедов

Монтана30 Васил Симеонов, 15 Богдан Костов, 5 Денис Динев, 14 Димитър Буров, 4 Никола Борисов, 24 Емил Янчев, 23 Антон Тунгаров, 6 Франк Ландри, 9 Филип Ежике, 20 Кевин Беманга, 11 Стивън Кирилов