По време на националното военноморско учение с международно участие „Бриз 2015” във Варна се проведоха спортни състезания между екипажите на корабите.
Командирът на военноморска база – ВМС комодор Мален Чубенков, който по време на учението е командир на корабното оперативно съединение, приветства участниците в състезанията, призова към дух на феърплей и пожела на всички успех.
Спортовете бяха волейбол, плуване и теглене на въже.
Срещите във волейбола се проведоха в Спортната зала на І езикова гимназия, а победител излезе отборът на българските военните моряци. На второ място се класира вторият ни тим, на трето - военните моряци от Втора постоянната група противоминни кораби на НАТО
На състезанието по теглене на въже, на пирса на Морска гара първи пак са българските военните моряци. Американските им колеги са втори, а трети - турските моряци.
Плуване на басейн „Приморски” в дисциплината 4х100 метра щафета свободен стил донесе успех на военните моряци от Първа постоянната група кораби на НАТО. На второ място се класира отборът на американските военните моряци, на трето - вторият тим от Първа постоянната група кораби на НАТО.