Шотландският Глазгоу Рейнджърс измъкна домакинско 0:0 от Атлетик (Билбао) в първи четвъртфинал в турнира на УЕФА Лига Европа, въпреки че завърши срещата с девет души заради червен картон и контузен футболист при извършени смени. Тотнъм и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 1:1 в Лондон, а Райън Шерки в 95-ата минута фиксира крайното 2:2 между френския Олимпик (Лион) и английския Манчестър Юнайтед. По-рано днес единствената победа в първите мачове постигна норвежкият шампион Будьо/Глимт, надделял на свой терен с 2:0 над Лацио (Италия).
На стадион "Айброкс" в Глазгоу още в 12-ата минута централният бранител на домакините Робин Прьопер беше отстранен с директен червен картон, а в 10-ата минута на добавеното време другият централен защитник Дъджон Стърлинг се контузи, а смените за тима бяха изчерпани. Така тимът от Глазгоу приключи срещата с двама души по-малко, но трябва да благодари на отличния си вратар Лиъм Кели, който освен дузпата, спаси още няколко много сериозни удара.
Същият Стърлинг обаче едва не се превърна в грешник за тима си, след като предизвика дузпа в 82-ата минута, пипайки топката с ръка. Вратарят Лиъм Кели обаче спаси с крак удара от бялата точка на Алекс Беренгер. В същата атака Беренгер – който се появи на терена като резерва осем минути по-рано, вкара гол, но той беше отменен заради засада, а при прегледа със системата за видеоповторения (ВАР) беше видяна и играта с ръка на Стърлинг при единоборство с Нико Уилямс.
Гостите имаха по-голямо владеене на топката, повече възможности, но в крайна сметка имат шанса да продължат към полуфиналите и оттам към домашен финал в турнира, тъй като мачът за трофея ще се играе на техния стадион "Сан Мамес".
Тотнъм и Айнтрахт също не се победиха и приключиха 1:1, като двата гола паднаха само в рамките на 20 минути преди почивката. Гостите откриха резултата чрез Юго Екитике, който показа класата си с дълъг рейд с топката, започнал от лявото крило и завършил с голов диагонален удар от дъгата. Елис Шкири отне топката пред наказателното поле на Айнтрахт, направи няколко крачки и подаде прекрасно по земята.
Тотнъм изравни в 26-ата минута с красив, но малко случаен гол на Педро Поро, който се разписа с пета от 6-7 метра. Джеймс Мадисън влезе в наказателното поле и върна топката назад през двама, за да падне на петата на Поро.
След почивката "шпорите" доминираха повече, можеха на два пъти да стигнат до победен гол. В 54-ата минута Лукас Бергвал удари сглобката на двете греди с диагонален, мощен удар от дясно, а 20 по-късно вратарят Кауа Сантош спаси още едно воле, този път на Бетанкур.
Вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана беше виновен за два гола, след като вторият изравнителен гол на Лион постави равенството 2:2 преди завръщането на сблъсъка на стадион "Олд Трафорд" другата седмица.
В 25-ата минута домакините откриха резултата чрез Тиаго Алмада, който изпълни свободен удар, но Онана не успя да сложи правилно ръката си, за да спаси. В последните секунди на първото полувреме Лени Йоро изравни с първия си гол за Юнайтед, като реагира светкавично на воле от Мануел Угарте и отклони топката в долния ъгъл.
В 88.ата минута вероятно гостите са си помислили, че печелят, тъй като Джошуа Зиркзее вкара с глава след центриране на Бруно Фернандеш. Но буквално в последното действие от срещата Онана изби удара на Жорж Микаутадзе право в краката на Шерки, който с добавка направи 2:2.
Турнир на УЕФА Лига Европа, четвъртфинали - първи срещи:
Будьо/Глимт (Норвегия) - Лацио (Италия) 2:0
Тотнъм (Англия) - Айнтрахт Фр (Германия) 1:1
Олимпик Лион (Франция) - Манчестър Юн (Англия) 2:2
Глазгоу Рейнджърс (Шотландия) - Атлетик Билбао (Испания) 0:0
*срещите-реванш ще се играят на 17-и април

Посолството на Русия в България: Украйна готви атентат срещу свои граждани и ще ни натопи
След 20 години тъмнина: Историята на Анета от Стара Загора докосна хора с добри сърца
Иван Анчев: Хиляди пенсионери взимат заплати в МВР, време е да дадат път на младите
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна
Нова боя за покриви отразява 97% от слънчевата светлина
Опровергана е една от основните теории за строежа на Вселената
Blue Origin обяви дата за втория полет на ракетата New Glenn
НА ЖИВО: Ференцварош - Лудогорец (Съставите)
ПСЖ отново доминира: Ето кой ще е №1 на ФИФА
От Бахрейн с трета поредна оферта към Карлос Насар
Христо Янев взе важно решение за ЦСКА
Дневен хороскоп за 7 ноември, петък
Венера преминава в Скорпион на 7 ноември – ние ставаме най-важни
Вино за повод: Кои са най-добрите червени вина за подарък?
7 ясни знака, че тялото ви е изтощено
Пикочната киселина може да се намали с повече вода и подходящите храни
Влияе ли контрацепцията на сексуалното желание?
България има потенциал да се превърне в медицинска дестинация на световно ниво
Полово предавани инфекции и проходимост на маточните тръби
Nissan очаква светло бъдеще въпреки настоящите финансови затруднения
След 20 години тъмнина: Историята на Анета от Стара Загора докосна хора с добри сърца
AI балонът обхвана и Франция, и Германия
Stellantis поиска още 10 години за електрификация
Честит рожден ден на две вдъхновяващи жени – Мария Шрайвър и Ема Стоун
5 зодии, които цъфтят след раздяла
Коментари