Снимка: БГНЕС
Пари Сен Жермен взе крехък аванс от 1:0 срещу Арсенал с успех на „Емирейтс“ в първи полуфинален мач от Шампионска лига. Парижани поведоха още в четвъртата минута с гол на Усман Дембеле. Французинът проби през центъра и намери Хвича Кварацхелия на левия фланг, грузиниецът върна към Дембеле, който бе забравен и с едно докосване към долния ляв ъгъл разпечата вратата на Давид Рая за 0:1!
В началото на втората част изравнителен гол на Микел Мерино не бе признат заради засада, а в края на мача влезлият от пейката Гонсало Рамош уцели греда.
Реваншът на „Парк де Пренс“ в Париж е идната сряда, 7 май, от 22:00 часа българско време. Победителят от двойката ще се изправи срещу някой измежду Барселона и Интер, които играят първо на „Луис Компанис“ тази вечер, а ответната среща на „Джузепе Меаца“ е следващия вторник. Финалът на надпреварата е на „Алианц Арена“ в Мюнхен на 31 май.
Коментари