Футболният турнир за деца в памет на легендарния защитник на Спартак Варна – Илия Кирчев ще се проведе на 5 септември на стадион „Локомотив“.
Организатор на надпреварата, която се подновява след известно прекъсване е Дирекция „Спорт“ към Община Варна със съдействието на Зоналния съвет на БФС Варна и ФК „Спартак 1918“ Варна.
Илия Кирчев е рекордьор по изиграни мачове за родния си клуб в „А“ група. С екипа на „соколите“ е бронзов медалист през 1955 г, финалист за националната купа и участник в европейския турнир за КНК през 1961. Той е част от олимпийския тим на България в Мелбърн през 1956 г, който завършва на почетното трето място.
Заявки за участие са дали отборите на ФК „Спартак 1918“ (Варна), ФК „Гранд Про“ (Варна), ФК „Вихър 2016“ (Вълчи дол) и ФК „Фратрия“ (Варна). Играе се две полувремена по 35 мин, като при равенство в редовното време се изпълняват по 5 дузпи. Разрешени са неограничен брой смени.
Програма
1. 09.00 ч. – ФК „Спартак 1918“ – ФК „Гранд Про“
2. 10.40 ч. – ФК „Вихър 2016“ – ФК „Фратрия“
3. 12.20 ч. – Загубил среща 1 – Загубил среща 2
4. 14.00 ч. – Победител среща 1 – Победител среща 2
15.30 ч. Награждаване и закриване на турнира
Коментари