Спартак Варна пускат "карти за спасение" на клуба

"Соколите" се надяват да съберат 1 000 000 лв. чрез продажбата на 1000 пластики, всяка на стойност 1000 лв.

Спартак Варна пускат "карти за спасение" на клуба

Спартак Варна пускат 1000 "карти за спасение". Клубът е изправен пред критичен момент. БФС вече уведоми "соколите", че ако до 21 октомври не бъде показано подобрение по ключови критерии (задължения към НАП и към футболисти/персонал), съществува реална опасност Спартак Варна да загуби лиценза си.

"От своя страна ние направихме всичко възможно – входирахме документи, представихме оздравителен план, опитахме да намерим подкрепа чрез спонсорски пакет към бизнеса и търсихме подкрепа през Община Варна. Общинският съвет вече гласува „за“ подпомагане на клуба, но за съжаление към момента средствата все още не достигат до нас заради забавени процедури и становища. Това ни поставя в още по-голямо затруднение, докато времето ни притиска. Затова дойде моментът да се обърнем към самите себе си – към феновете и общността", коментират от ръководството.

Те стартират кампанията „Аз съм Спартак“.

Според тях простата сметка е ясна: 1000 карти по 1000 лева = 1 милион лева – ресурс, достатъчен да стабилизира клуба и да преодолее най-тежките задължения.

"Всяка карта важи за едно физическо лице и представлява подарък срещу дарението от 1000 лева", коментират от "Коритото".

Всеки дарител ще получи:

• специална карта „Аз съм Спартак“ и сертификат за дарение

• 5 години безплатна сезонна карта (всяка година нова карта)

• вписване на името на „Стената на спасителите“ на стадион „Спартак“

• обявяване като дарител в официалните канали на клуба

• включване със „златни букви“ в следващата книга за историята на Спартак.

"Лесно е да чакаме някой друг да реши проблемите ни. Но точно сега е моментът да превърнем любовта си към Спартак в действия. Да покажем, че искаме клубът да съществува там, където му е мястото. Това е едва първата кампания, с която опитваме да спасим клуба", коментират "соколите".

Те са се обърнали към бизнеса на Варна чрез спонсорски пакет, но все още няма резултат. "Сега е времето да потърсим всички фирми в града, които досега отказваха да подкрепят Спартак, и да ги включим в кампанията – чрез дарителство, а от нас ще получат като подарък посочената карта и прерогативи - символичен жест на благодарност и признателност. Да ангажираме приятели, бизнес партньори и колеги – защото така ще запазим клуба, създаден от варненци за варненци преди повече от 100 години, с над 500 деца в школата и неизменна част от спортната история на нашия град", заявяват от "Коритото".

Даренията може да направите на място във феншопа на стадион “Спартак” или по банков път:

IBAN: BG85TEXI95451008337100

Титуляр: СНЦ Трибуна Соколъ

Основание: Дарение от [Три имена и ЕГН за физически лица/ Наименование на фирма и ЕИК за юридически лица]

Гореща линия при въпроси: +359899690029

Сега, повече от всякога, девизът е в пълна сила:

„Спартак Варна – Това си ти!“

Новини

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата