Хандбалистите на Локо и Спартак записаха победи срещу НСА

Успеха на възпитаниците на Никола Карастоянов дойде само 24 часа, след триумфа срещу Левски

Хандбалистите на Локо и Спартак записаха победи срещу НСА

Страхотен уикенд за варненския хандбал. Двата тима от морската столица – Локомотив и Спартак се поздравиха с победи в родния шампионат.

 

Днес „железничарите“ сразиха тима на НСА с 34-23 в зала Владислав от СК Черно море. Успеха на възпитаниците на Никола Карастоянов дойде само 24 часа, след триумфа срещу Левски в Българене, където „железничарите“ надделяха също с 11 гола разлика. Иначе най-резултатен в днешната среща бе Димитър Георгиев с 9 гола, а Бранимир Балчев се отличи с 8 попадения. По този начин все още непобедения Локомотив дели 1-то място в класирането с шампиона Фрегата, но варненци са с мач по-малко от бургазлии.

 

Вчера пък хандбалистите на Спартак Варна отново напипаха верния ритъм и се върнаха на победния път, след 31-27 срещу НСА. Въпреки многото кадрови проблеми, „соколите“ имаха надмощие над „студентите“ в по-голямата част от игровото време, а на почивката, варненци водеха с 18-14. След като станаха поредния тим, скъсал „студентите“ през сезона, Спартак отново се върна в битката за място в топ 4, а според президента Росен Добрев, отбора ще бъде още по-силен, когато бъде в пълен състав.  

 

Иван Барбов

Новини

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата