В края на седмицата ще се проведе първото издание на рали спринт „Варна 2014". Състезанието, което е наследник на изключително успешното планинско състезание ще бъде в променен формат и ще е валидно за българския рали шампионат и новосформирания рали спринт шампионат.
Интересът към надпреварата от страна на състезатели и фенове е огромен. В секретариата на рали спринт „Варна” бяха получени 48 заявки от екипажи, които имат желание да стартират в състезанието. Този бройка е рекордна за българския рали шампионат в последните 5 години и показва отлично колко ценен е варненския кръг от шампионата по автомобилизъм.
Рали спринт „Варна” се провежда с изключителната подкрепа на община Варна. Кметът Иван Портних е шеф на организационния комитет на състезанието, а негови заместници са Иван Луков - председател на Общинския съвет и Лилия Христова, директор на дирекция „ОМДС”.
Състезанието ще започне с церемониален старт в събота (26 април) от 17,30 ч. пред варненски мол. На следващия ден са предвидени 4 скоростни етапа по класическото трасе между Виница и Златни пясъци, както и атрактивна градска отсечка пред Двореца на културата и спорта.
Първият състезателен етап стартира в 10 ч., а трасето се затваря за движение на цивилни автомобили един час преди това.
Официалното награждаване на победителите в рали спринт „Варна 2014" ще започне в 17,30 ч. на подиума пред Двореца на културата и спорта.
Рали-спринт "Варна" ще се проведе в 4 етапа
Рали-спринт "Варна" ще се проведе в 4 етапа
22.04.2014 | 11:48 ч. Обновена: 25.06.2025 | 08:21 ч.
0

Рекорден брой пилоти на рали спринт "Варна"
Новини
-
Зловеща находка: Откриха труп на поляк пред магазин в "Сарафово"
-
Възстановиха движението при 369 км на АМ "Хемус"
-
Концерти и спортни прояви в богатата празнична програма за Деня на Варна
-
Русия поиска пак консулство във Варна
-
Иван Иванов отпадна в първия кръг на тенис турнира в София
-
България под звездите: Пикът на Персеидите превръща страната в сцена за астротуризъм
Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари