Варна 11°
14:05 | 2 април 2014
Обновен: 00:56 | 26 март 2024

Китанов пази като капитан срещу Македония

Българския национален отбор за юноши до 19 г. загуби от македонските си връстници в приятелска среща, играна в Благоевград. Подопечните на треньора Александър Димитров играха вяло и гостите съвсем заслужено постигнаха победата.
Първото полувреме започна с превес на гостите, които владееха повече топката и бяха по-активният отбор в атака. В него страж с капитанската лента беше “морякът” Георги Китанов. Македонците сътвориха 2 показни атаки в 17-ата и 22-ата минута, които завършиха с красиви попадения дело на Ясир Асани и Кире Марковски.
Нашите върнаха 1 гол в 59-ата минута, когато Антонио Вутов преодоля технично стража на гостите. В 85-ата минута интригата в мача бе приключена от македонците, които направиха 3:1 чрез Костовски.
Вратарят Георги Китанов пази първото полувреме за “лъвовете”.
“Показаното на терена не отговаря на резултата – коментира той специално за Медийна група “Черно море”. – Направиха ни 3 атаки, в които ни вкараха 3 гола. Според мен отборът има потенциал, това беше мач за обиграване на състава. Връщам се веднага във Варна и ще тренирам със съотборниците си от “Черно море” още в четвъртък следобед.”
Съставът на България (U19): Георги Китанов – капитан (46 – Александър Любенов), Александър Василев (87 – Емил Петров), Пламен Гълъбов, Христофор Хубчев, Преслав Петров (87 – Юлиан Чапаев), Реян Даскалов (68 – Георг Василев), Мики Орачев, Станислав Дрянов, Антонио Вутов (77 – Янис Карабельов), Стивън Петков (46 – Васил Попов), Георги Минчев.