Варна 10°
14:47 | 26 март 2014
Обновен: 15:41 | 15 април 2024

„Канарчетата” взеха точка от „Черно море”

“Ботев” (Пловдив) и “Черно море” направиха 1:1 в мач от 3-тия кръг на плейофите в Топ 7 на А група. “Канарчетата” започнаха по-добре срещата и в началните минути наложиха териториално превъзходство. В 7-ата минута домакините създадоха и първата добра възможност за гол. Доре финтира бранител на “моряците” и стреля технично от 13 - 14 метра, но изпрати топката в аут.
В 16-ата минута добра комбинация между Доре и Куртеан завърши с шут на последния, но Китанов спаси. Само минута по-късно “Ботев” откри резултата. Куртеан центрира от корнер, Доре надскочи Живко Атанасов и с глава вкара за 1:0.
След попадението „Черно море” изнесе играта в предни позиции и започна все по-често да застрашава домакинската врата. При първата малко не достигна на Домовчийски да отбележи с глава. В 23-тата минута обаче Божилов изравни след великолепна атака. Кирил Котев подаде към Божилов, който финтира играч на домакините и с отличен пас изведе оставения непокрит на лявото крило Михаил Венков. От своя страна десният бек на варненци напредна и върнат топката по земя към Божилов, който с техничен удар от 7 - 8 м вкара за 1:1.
В 38-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но силният изстрел от 20 м на Куртеан срещна десния страничен стълб на Китанов, след което топката излезе в аут.
До края на първата част не стана нищо по-интересно. При една опасна атака Китанов успя да пресече центриране на Анисе, а малко по-късно шут на Феребори Доре излезе високо над напречната греда.
Второто полувреме стартира с добра атака на “канарчетата”, при която Хамза бе изведен зад отбраната на “Черно море”, но се засуети и бе настигнат от няколко защитници.
В 65-ата минута гостите изпуснаха 100-процентово попадение. Бакари излезе очи в очи със Стаховяк и стреля силно, но шутът му нацели главата на вратаря. В оставащите минути двата тима се надиграваха, но предпазливостта взе връх и се стигна до ремито. На няколко пъти Бакари отново се оказа близо до вратаря на “канарчетата”, но таранът на “Морето” нямаше ден.
Съдията Калин Людмилов в последните 5 минути се опита да наруши игровата логика, измисли 2 преки свободни удара в полза на "Ботев", но пловдивчани не успяха да надскочат посредствеността си.
Преди изиграването на всички срещи от кръга “Черно море” е 6-и с 46 т., а “Ботев” заема 4-та позиция с 50 т.
“Ботев” (Пд) – “Черно море” 1:1
Голмайстори: Доре (17); Божилов (23)
“Ботев”: Стаховяк, Филипов, Лукин, Спрокел, Минев, Иршак, Анисе, Огнянов (46 - Педро), Куртеан (78 - Кортзорг), Доре, Хамза (75 - Цветков)
“Черно море”: Китанов, Станчев (58 – Александров), Котев, Ж. Атанасов, Венков, Еденилсон, Паланков, Бакари, Божилов (75 – Д. Атанасов), Коконов, Домовчийски (53 – Окоро)
Съдия: Калин Людмилов
Жълти картони: Филипов; Станчев, Бакари, С. Александров

Георги Иванов вижда логика в ремито
“Закономерен резултат – коментира равенството 1:1 с “Ботев” (Пд) старши треньорът на “Черно море” Георги Иванов. – “Ботев” владееше повече топката, ние пък се защитавахме и имахме своите положения. Ако Бакари беше реализирал положението след почивката, ставаше друго.”
Георги Иванов се притеснява, че момчетата са уморени.
“Вярно е, усеща се умора у футболистите. Нямахме време да се възстановим след трудното домакинство с ЦСКА. Но играчите изкараха мача на равнище, много съм доволен. Липсваше ни шанс и тук, както и при дузпата с ЦСКА. Срещу “Ботев” изпуснахме чисто положение”, добави наставникът.
Според него резултатите на “Черно море” можеха и да са по-поучителни за техните съперници.
“Ако си вкарваме положенията, мачовете щяха да са други. Срещаме отбори с друга чисто футболна организация. Играем като равен с равен с всички. Не се притесняваме от домакинство и гостуване. По никакъв начин не можаха да ни респектират дори сочените за фаворити. “Черно море” не е аутсайдер в нито един мач на плейофите”, завърши Георги Иванов.