Варна 24°
11:42 | 18 март 2014
Обновен: 00:51 | 26 март 2024

Набор 2000 г. на „Морето” отпадна след дузпи от Купата на БФС

Набор 2000 г. на „Черно море” отпадна в полуфинала за Купата на БФС след драма с дузпи срещу „Литекс” в Ловеч. Футболистите на клубната легенда Тодор Марев завършиха 1:1 в редовното време. Рулетката на дузпите обаче позволи на „люляците” да продължат в следващата фаза.
„Оранжевите” поведоха с 1:0 през първото полувреме. Преди това обаче реферът не свири чиста дузпа за „моряците”. След почивката варненци смазаха домакините и изравниха чрез Даниел Димов. Изпуснати бяха възможности за чиста победа, което доведе до психическо и физическо изтощение на талантите. При дузпите „моряците” не вкараха наказателните си удари и отпаднаха от турнира.
Въпреки това Тодор Марев е много доволен от децата и представянето в дербито.
„Черно море” (набор 2000-а): Даниел Матев, Георги Топалов, Йордан Радев, Виктор Попов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Радослав Михайлов, Александър Цариградски (45 - Йордан Атанасов), Александър Георгиев (36 - Никълъс Радев), Лъчезар Йорданов, Антоан Вълчев.