15:19 | 15 март 2014
Обновен: 08:18 | 26 април 2024

Младшата на "моряците" с обрат в Стара Загора

Юношите младша възраст на Черно море показаха характер и стигнаха до успеха с 4:2 при гостуването си на връстниците си от Верея, в среща от 19-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 г. Двубоят се игра на едно от помощните игрища в Стара Загора  и докато се адаптират към неравния терен , варненци бяха наказани на 2 пъти от домакините , въпреки че владееха инициативата и пропуснаха няколко изгодни положения за гол. След почивката моряците коригираха мерника и в рамките само на 4 м между 43-ата и 47-ата национала Стоян Илиев изравни резултата след асистенции на Емил Илиев. Надмощието им продължи и в 60-ата мин , след самостоятелен пробив влезлия като резерва Николай Минков изведе гостите напред. Точка на спора сложи друг национал на варненци Валентин Йосков в 70-ата мин след пас на Минков. Наставникът на черноморци Тодор Каменов заяви пред клубния сайт, че е останал доволен от проявеният характер и воля на своите възпитаници през 2-ото полувреме което се оказало решаващо за крайният изход. С успеха си моряците се изкачиха на 5-о място в класирането и следващия уикенд ще приемат лидера Лудогорец.
Черно море 17: Валери Вълев, Валери Христов, Стоян Илиев, Давид Дараджански, Красимир Крумов, Даниел Димитров / 78- Станчо Димитров/, Емил Илиев, Тони Атанасов, Костадин Георгиев /65-Александър Михайлов/,Мартин Ванков/41-Николай Минков/, Валентин Йосков.