Варна 10°
15:20 | 9 март 2014
Обновен: 08:20 | 26 април 2024

„Морето” се разправи с „Любимец”

Тимът на „Черно море” победи като гост „Любимец” с 4:0 в мач от 26-ия кръг на „А” група. Варненци бяха по-активният тим и логично се поздравиха с успеха.
През първото полувреме резултатът можеше да бъде открит, но опълченски домакините опазиха вратата. Още в 8-ата минута удар на Александър Александров бе избит от вратаря на „Любимец” Радослав Рашков. Само 6 минути по-късно последва отлична атака на „Черно море”, Валери Домовчийски спря на гърди в наказателното поле, намери Атанасов, но завършващият удар бе неточен. Десетина минути по-късно „Морето” пропиля нов шанс и Дани Георгиев не успя да изведе гостите напред.
След почивката окончателно си пролича, че „Любимец” не знае да играе. В 50-ата минута Димо Атанасов вкара топката в мрежата на домакините, но бе отсъдена засада. Логичното се случи в 62-ата минута - Валери Домовчийски откри резултата с точен удар от точката на дузпата. Пак той – само 3 минути по-късно осигури победата за „Черно море”. Домовчийски удвои след диагонален удар. „Класиката” бе оформена, след като Радослав Рашков не успя да се намеси добре при върната към него топка и влезлият като резерва Атанас Петров вкара за 3:0. Погромът стана факт в 88-ата минута – Дани Георгиев се реабилитира и окончателно смрази трибуните в Любимец.
След успеха, отборът на „Черно море” заема 7-о място с 43 т. в А група. „Моряците” ще играят в първата половина на шампионата – в плейофите на надпреварата. За сметка на това „Любимец” ще продължи битката във втората седмица. Тимът е на 12-а позиция с 18 т.

“Любимец” – “Черно море” 0:4
Голмайстори: Домовчийски (62, 65), Ат. Петров (80), Георгиев (88)
"Любимец": Рашков, Аргиров, Р. Колев (68 – Радев), Грозев, Митев, Альошев, Тевия, Стоев, Вълчанов, Вълчев (58 – Одза), Стефанов (52 – Христов)
"Черно море": Китанов, Александров, Ж. Атанасов, Котев, Костадинов (60 – Расим), Еденилсон, Георгиев, Коконов, Д. Атанасов, Божилов (70 – Попов), Домовчийски (76 – Ат. Петров)
Жълти картони: Грозев, Вълчев (Л)
Съдия: Таско Тасков