09:45 | 9 март 2014
Обновен: 01:36 | 26 март 2024

Тежкият терен не спря старшата на “моряците” в Кюстендил

Младшата на "моряците" с обрат в Стара Загора

Юношите старша възраст на Черно море постигнаха очаквана победа с 2:0 при гостуването си на Велбъжд в мач от 18-тия кръг в Елитната група до 19 години. Въпреки тежкия терен, „моряците“ успяха да подчинят своя съперник с два гола след почивката. Първо, в 59-ата минута Кристиян Пешков получи отличен пас от Николай Иванов и безмилостно прати топката в сглобката за 0:1. Самия Иванов опъна за втори път мрежата, след като се възползва по най-добрия начин от разбъркване в наказателното поле на домакините само 5 минути, след попадението на Пешков. Варненци бяха абсолютни господари на терена и само малшанса им попречи да се поздравят с още по-изразителна победа. Наставника на „моряците“ Иван Николов заяви след мача, че е доволен от успеха, който според него е можел да бъде и разгромен. „Рутинна победа на тежък терен, важни в случая са трите точки“, сподели още треньора на варненци. „Черно море“ остава на 3-то място в класирането с актив от 39 точки, на 2 зад втория „Левски“.
"Черно море 19": Георги Ставрев, Симеон Неделчев, Ивелин Лазаров (62 - Станко Георгиев), Георги Кръстев, Карен Мадоян (72 - Пенчо Стойков), Преслав Дошков, Петър Петров, Васил Иванов (66 - Велизар Обрешков), Александър Йовчев, Николай Иванов, Кристиян Пешков (75 - Антон Славков)
Треньор: Иван Николов