14:34 | 5 март 2014
Обновен: 08:22 | 26 април 2024

Китанов пази 1 полувреме за националния тим

По материала работи: Борис Проданов

Юношеският национален отбор на родените след 1 януари 1995 г. спечели с 1:0 контролата срещу Украйна на стадион "Беркут" в Брестник. Голът в 40-ата минута реализира Борислав Цонев. С мача приключи първият лагер на тази възраст в подготовката за Елитния кръг квалификации на родна земя в края на май. Титулярният вратар на “Черно море” Георги Китанов пази 1 полувреме за тима и беше капитан на "лъвовете" преди почивката.

За отбелязване е, че за първи път от много време насам селекционерът Александър Димитров можеше да разчита на всичките повикани 22-ма футболисти. В това число на чужденците Христофор Хубчев (“Бонер”, Германия), Георг Василев (“Парма”) и Антонио Вутов (“Удинезе”). Последният замени получилия контузия Петър Витанов малко преди гола. Всичките 22-ма имаха игрово време. В средата на второто полувреме завърналият се след операция защитник Преслав Петров тресна греда с прехвърлящ удар.

Получи се добър мач срещу противник, също спечелил правото да участва на Елитен кръг за "Евро 2014". "Лъвчетата" надиграха своя съперник и можеха да спечелят по-убедително. Срещата бе ръководена от пловдивски съдии.

Иначе юношеският национален отбор на България до 17 г. (родени 1998 г.) ще бъде на 8-дневен подготвителен лагер в Трявна. Ще бъдат изиграни и две контроли срещу Черна гора - на 10 март от 14 ч. и на 12 март от 10,30 ч. Старши-треньорът Александър Георгиев е повикал 3-ма “моряци” в състава: Валери Христов, Валентин Йосков и Стоян Илиев. Първата тренировка е предвидена за 10 ч. на 6 март. Георгиев ще разчита на група от 22-ма играчи.