13:25 | 27 февруари 2014
Обновен: 08:25 | 26 април 2024

Варненци стигнаха полуфинал за Купата на България

“Черно море - Порт Варна” лесно стана първият полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол. В първият мач за деня в зала “Универсиада” варненският тим се справи със “Спартак” (Пл) със 77:58 и заслужено си осигури място в битката за медалите. В полуфиналите те ще се изправят срещу победителя от двойката “Балкан” – “Ямбол”, които играят тази вечер.
Играчите на Денислав Коцев взеха инициативата в срещата от самото начало. Варненци бяха напред в резултата през цялата първа четвърт, като 2 минути преди нейния край за първи път поведоха с двуцифрена разлика – 20:10, а в края на частта резултатът бе 24:12. “Моряците” диктуваха темпото и след подновяването на играта, като Педжа Стаменкович и Милян Пупович на няколко пъти показаха отлично взаимодействие след заслон и контразаслон. Плевенчани все пак се активизираха и след като изоставха с 33:20 точто 4 минути преди почивката успяха да намалят изоставането си благодарение на серия от 9-1 за 34:29.
“Черно море” обаче завърши полувремето силно и водеше с 38:29. През третата част варненци отново вдигнаха оборотите, а “Спартак” показваше изключително хаотична игра в нападение и съвсем резонно разликата започна да расте. Стрелбата на плевенчани не вървеше, а в комбинация с добрата защита на съперника, това се оказа решаващо. Варненският отбор допусна само 8 т. в тази част, а реализира цели 25, за да поведе с 63:37 след 30 минути. В заключителните 10 минути срещата просто се доиграваше, а Денислав Коцев завъртя състава си, давайки шанс на всички играчи. Крайният изход от двубоя бе 77:58. Станислав Цонков реализира 14 т. за “Черно море”, докато Симеон Илиев остана с 12.
Симеон Ценов се отчете с 12 за “Спартак.” (Пл). Той постигна “дабъл-дабъл”, защото записа и 10 борби.