Варна
11:24 | 23 февруари 2014
Обновен: 21:32 | 17 април 2024

Грация на „Чар-ДКС” златна в Унгария

Катерина Маринова от „Чар-ДКС (Варна) с личен треньор Филипа Филипова, спечели златен медал в многобоя на 8-ия международен турнир по художествена гимнастика "K.F.K. Gracia Cup", който се провежда в столицата на Унгария - Будапеща на 22 и 23 февруари. Втората наша представителка Ерика Зафирова от клуб „Олимпия`74 с наставник Петя Монева завоюва 3-ото място.

В турнира участваха гимнастички от Русия, Беларус, Казахстан, Канада, Чехия, Кипър, САЩ, Армения, Великобритания, Холандия, Хърватска, Словакия, Белгия, Полша и домакините от Унгария.

При девойките старша възраст, където нашите 2 момичета грабнаха златото и бронза участие взеха общо 50 гимнастички.

На отделните уреди Ерика Зафирова завоюва златото на бухалки, а Катерина Маринова спечели бронз на топка. На обръч Маринова се класира на 4-то място, а на лента остана пета. Така възпитаничките на Филипа Филипова и Петя Монева спечелиха пет медала за България.

Маринова ще участва и в турнира „Гран при” в Москва, който ще се проведе от 28 февруари до 2 март. Тя и Зафирова ще се борят в руската столица за квоти за младежката Олимпиада.

Варненката спечели с 58,934 т. първото за 2014-а официално контролно състезание на националния отбор След Катерина Маринова останаха Ерика Зафирова с 58,567 т., Боряна Калейн с 54,450 т., Ася Иванова с 53,633 т. и Цветелина Арсенова - 39,767 т.

Преди 2 седмици Ерика Зафирова спечели сребро на обръч и бронз на лента във финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в естонския град Тарту. Тя получи оценка 14,433 т. на обръч, а Катерина Маринова се нареди 5-та с 14,033. На лента Зафирова остана 3-та с 14,100 т. и 8-ма на бухалки с 12,500. На топка грацията на „Чар-ДКС” финишира 5-та с 13,283 т. В това състезание нямаше многобой.