Варна 13°
13:29 | 17 февруари 2014
Обновен: 21:16 | 25 април 2024

„Железничарите” посягат към Купата

Хандбалистите на „Локомотив” (Варна) се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на България при мъжете. „Железничарите“ нямаха особени проблеми срещу „Левски” и се разходиха до Българене за лесно 35:20. Варненци имаха леки колебания единствено в началните минути, след това обаче „Локомотив“ набра скорост и съвсем заслужено акостира на гара „1/4 финал“. Там предстои сблъсък с бургаския „Фрегата”, а двубоя ще е на 1 март.
Кой ще има домакинско предимство обаче ще стане ясно, след двубоя между двата тима от първенството идната неделя. В момента „Локомотив” и „Фрегата” делят 1-ото място в класирането на родния хандбален шампионат, а който победи, ще гостува в мача за Купата. Иначе в мача срещу „Левски”, най-резултатни за тима на Никола Карастоянов бяха Станислав Стоянов и Ивайло Ангелов, които се отчетоха с по 6 опънати мрежи.