Варна 15°
14:25 | 14 февруари 2014
Обновен: 21:28 | 6 май 2024

„Морето” не разкри козовете си в контролата с „Добруджа”

На своя стадион „Тича” варненският „Черно море” допусна неочаквано поражение с 1:3 още в 6-ата минута чрез Бакари, който завърши успешно хубава атака. Сашо Александров получи извеждащ пас от Даниел Георгиев и от десния фланг центрира към точката на дузпата, където Георги Божилов пропусна кълбото и Бакари го прати в мрежата.
Слез това попадение 6-ият в Б група показа много по-голямо желание за игра и съвсем заслужено стигна до крайния успех в проверката.
След като изпусна няколко изгодни шанса, изравни резултата 3 минути преди паузата. Станимир Андонов, който принудително замени контузилия се в 34-ата минута Иван Цачев, вкара изненадващ гол от малък ъгъл. Нападателят стреля на не повече от 2 м от аутлинията, като успя да прехвърли Георги Китанов.
След почивката опасните положения бяха по-малко, но повечето отново бяха пред вратата на домакините. В 76-ата минута, когато Ивелин Василев проби през центъра и с премерен изстрел направи пълен обрат в резултата. Шест минути по-късно Спас Георгиев оформи крайното 1:3, след успешна добавка от близко разстояние. Секунди преди това Станоев бе стрелял право в левия стълб.
Наставникът на „моряците” Георги Иванов обаче не разкри козовете си за старта на А група. Почти цяло полувреме неговият тим игра с юношите, което в действителност не е реалното лице на отбора.
„Черно море”: Китанов (46 – Дашев), Станчев (46 – Бергонси), Котев, Атанасов, Венков, Паланков, Георгиев, Коконов, Александров, Бакари, Божилов (от 56-ата минута: Бекир Расим, Атанас Петров, Мартин Костадинов, Петър Петров, Александър Йовчев, Александър Попов, Петко Цанков, Николай Минков, Кристиян Пешков).