11:19 | 20 януари 2014
Обновен: 16:05 | 12 април 2024

Гришо срещу Надал на четвъртфиналите в Мелбърн

По материала работи: Борис Проданов

Григор Димитров ще се изправи срещу световния №1 Рафаел Надал на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън.
Първата ракета на България ще трябва да се пребори с Матадора, който победи Кей Нишикори със 7:6, 7:5, 7:6. 24-годишният Нишикори оказа здрава съпротива на испанския левичар, който бе принуден да показва най-доброто от себе си, за да вземе чиста победа в три сета. Азиатецът не успя в шести мач да победи Надал. Гришо пък има 3 загуби от 3 мача срещу Рафа, но и в трите бе напълно равностоен на именития си съперник. Два от тях се играха на твърди кортове, а един на клей. Димитров по-рано днес отстрани Роберто Баутиста Агут и си осигури място в 1/4 финалите на Откритото първенство на Австралия. Най-добрият ни тенисист се наложи над испанеца в четири сета 6:3, 3:6, 6:2, 6:4. Димитров, който е 22-и в ранглистата, победи намиращия се на 40 места зад него в класацията Баутиста Агут в мач от 4-и кръг, който продължи 2 часа и 24 минути.