16:05 | 25 юни 2014
Обновен: 14:55 | 3 май 2024

Гришо гази наред на "Уимбълдън"

За първи път в кариерата си Григор Димитров ще играе в третия кръг на Уимбълдън. Това стана факт, след като българинът постигна втора експресна победа в Лондон – 6:2, 6:3, 6:4 срещу австралиеца Люк Савил. Българинът излезе за първи път на Централния корт в Уимбълдън, но това не го притесни и набързо се справи с 20-годишния талант, който също като Григор има големи успехи като юноша.

Григор постигна втората си трисетова победа на турнира след само един час и 35 минути игра, с което си осигури 90 точки за световната ранглиста. В следващия кръг българската гордост ще се изправи срещу Александър Долгополов, победител трудно Бенямин Бекер с 6:7(4), 7:6(0), 6:3, 6:4.

От самото начало на мача Григор бе безкомпромисен на свой сервис, мачкайки съперника си с мощен начален удар и бърза развръзка на всяко разиграване. Савил спечели първите си два сервис гейма, но при третия няколко непредизвикани грешки доведоха до първи пробив на сметката на Димитров и 4:2 за него.

В следващия гейм изненадващо Савил имаше шанс веднага да върне пробива, но Григор не го позволи. При 5:2 на два пъти българинът стигна до 40:40, нов пробив все пак не се получи, след което обаче четири мощни сервиза доведоха до край на сета – 6:3.

Втората част започна перфектно за Димитров – пробив на 0, подплатен с още един гейм на 0, което доведе до серия от 12 поредни точки за българина и 2:0 във втория сет. Савил записа гейм на своята сметка, но Григор доведе нещата до 5:1 след нов пробив. В крайна сметка сетът завърши с 6:2, след като българинът даде само 2 точки на съперника си на свой сервис.

Григор като че ли позволи леко отпускане в началото на третия сет, довело до малко по-трудно спечелени сервис геймове и 2:2. При този резултат хасковлията имаше три брейкбола за 3:2, но австралиецът ги отрази. В следващия си сервис гейм обаче Савил нямаше този късмет и допусна първи пробив в третия сет, максимално доближил Григор до класиране за третия кръг. Последва нов гейм за Савил, но на свой сервис Димитров не сбърка и след един час и 35 минути игра завоюва втора победа на турнира, осигурила му мач с Александър Долгополов в трети кръг.