18:03 | 25 юни 2014
Обновен: 21:24 | 2 май 2024

Велика Аржентина наби Нигерия

Отборът на Аржентина разби с 3:2 Нигерия в мач от група F на Мондиал 2014. Гаучосите откриха резултата още в 3-та минута, когато  геният Лео Меси вкара красив гол във вратата на нигерийците. Още в ответната атака обаче момчетата от Африка върнаха попадението, след като Ахмед Муса се разписа. В 45-та минута отново Меси вкара за 2:1. Африканците обаче се вдигнаха на щурм и отново успяха да изравнят чрез Ахмед Муса. Точка на футболния спор сложи Рохо, който в 50-та минута довърши Нигерия.

В 65-та минута Майкъл Бабатунде се контузи тежко и напусна терена с шина на дясната ръка. Две минути по-рано великият Лео Меси бе сменен, за да може да си отпочине и да е готов за 1/8 финалите.