05:01 | 5 юли 2014
Обновен: 09:29 | 26 април 2024

Бразилия направи още една крачка към мечтания финал

По материала работи: Златина Добрева

Бразилия победи Колумбия с 2:1 в четвъртфинален сблъсък на световното първенство по футбол, игран на стадион "Ещадио Кастелао" във Форталеза.
Селесао откри резултата още в седмата минута, когато капитанът Тиаго Силва се оказа най-съобразителен след центрирането на Неймар от корнер. Домакините бяха по-активният отбор до почивката, но колумбийският вратар Оспина спаси две тупалки на Хълк.
Момчетата на Сколари нанесоха своя втори удар двайсетина минути преди края на редовното време, когато Давид Луис отправи свиреп шут от пряк свободен удар, разстрелвайки стража на противника.
В 80-тата минута Колумбия все пак се върна в мача, благодарение на гола на Хамес Родригес от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бака. Това е шести гол за Хамес, който е топ-реализатор на световното първенство до момента. До края колумбийците опитаха хаотичен натиск, който не даде резултат, пише gol.bg.
На полуфиналите Бразилия се изправя срещу Германия. Единственият случай, в който двете държави са играли един срещу друг на световни първенства е финалът на Мондиал 2002, когато кариоките печелят с 2:0 и грабват петата си световна купа.