Старши треньорът на националния отбор по футбол Ивайло Петев е оптимист за предстоящите световни квалификации. Младият специалист е на мнение, че "трикольорите" в никакъв случай не са обречени, стига отборът да играе със стил и самочувствие във важните срещи. Той изяви надежда, че това ще се види още в приятелските мачове с Португалия и Македония. Ивайло Петев даде ексклузивно интервю пред Калоян Ангелов от Gol.bg и Десислава Джерманска от Bulgaria On Air.
Националният селекционер посочи, че няма да бъдат предприемани специални мерки срещу Кристиано Роналдо, който ще бъде най-голямата заплаха за родните национали в приятелската среща с Португалия.
По повод критиките, че не подмладява тотално отбора, Петев обясни, че не иска да разваля плановете на младежите за класиране на Евро 2017. Младежкият национален отбор на България има реален шанс за класиране на европейското първенство и за да не променя кардинално схемите на отбора, селекционерът на мъжкия тим не кани пвече от двама техни представители за предстоящите контроли.
Цялото интервю с Ивайло Петев четете тук:
Черно море
Коментари