10:11 | 15 юли 2014
Обновен: 01:30 | 28 април 2024

Успешен годишен финал на спортните танци във Варна

По материала работи: Борис Проданов

Държавното първенство по спортни танци в курорт Албена през юли сложи красива точка на сезон 2013/2014 и успешна година на един от най-младите клубове в морската ни столица – “Одесос денс” с треньори Станимир Стоянов и Поли на Кимова. Техни двойки окупираха призовите места в почти всички категории и отново доказаха, че Варна продължава да диктува модата на спортните танци в България.
Миналогодишните абсолютни шампиони в юноши мл. възраст Георги Енчев – Преслава Балчева за пъви път се състезаваха в по-горна категория, старша възраст и играха на финал при стандартните танци. На финал в категория младша възраст латиноамерикански танци достигнаха и новата двойка Никола Илиев – Радина Бакърджиева. Шести в младша възраст - стандарт се класираха и Денислав Луканов - Веселина Данева.
При състезатели до 21 г. очаквани успехи завоюваха танцовите дуети Борис Милев – Албена Даскалова – 3-то място в латинотанците, а при стандарта вицешампиони станаха Кольо Димов – Олга Костадинова, а другият танцов дует от същия клуб – Петко Милев – Таня Йосифова станаха 4-ти. Двете двойки в многобоя заеха отново второ и четвърто място.
Абсолютни шампиони при децата до 11 г. станаха Станимир Станев – Елена Севастиянова, които демонстрираха и в стандарт и в латино и в многобоя стабилност, отлична техника и артистичност.
Над всички се откроиха треньорите на клуба Станимир Стоянов – Полина Кимова, които при състезатели над 19 г. за трети път станаха шампиони на България в многобоя! На финала титлата им оспорваха другите две двойки от клуба – Кольо Димов – Олга Костадинова и Петко Милев – Таня Йосифова, които се класираха съответно на 4-то и 5-то място.
Не случайно за Медийна група “Черно море” треньорската двойка на клуба Стоянов/Кимова подчертаха: „Танцовите ни дуети са не само влюбени в танците, но и изгарят на тренировките, а те никак не са леки. Много ни задължават тези успехи. Очертахме се като един от водещ.”
Ваканцията на танцовите дуети на Клуб по спортни танци “Одесос денс” (Варна) е символична. Повечето от тях продължават да подържат нивото си, а други участват в забавните програми в много от курортните комплекси. Предстои и много отговорно домакинство – на 20 септември 2014 г в ДКС – Варна, те ще бъдат домакин на кръг от държавното първенство за купата на България.