Сребърен и бронзов медал спечелиха националите на България по свободна борба от турнира "Степан Саркисян" в Армения. В кат. до 70 кг Леонид Базан от варненския клуб “Черноморски сокол” се окичи със сребро, след като на финала отстъпи пред иранеца Ярахмади.
При тежките (до 125 кг) Любен Илиев си тръгна с бронз. Преди състезанието националите имаха лагер в Румъния, а в края на седмицата трима от тях ще участват на турнира “Гран при” в Баку.
Там ще стартират световният вицешампион Владимир Дубов (61 кг), Михаил Ганев (97 кг) и Мехмед Фераим (57 кг).
В Баку сили ще мери и петкратната световна и 6-кратна европейска шампионка Станка Златева, за която това ще е първи турнир след Евро 2014. При класиците на тепиха излиза Александър Костадинов.
В първия ден на турнира в кат. 57 кг. Георги Вангелов записа 3 победи срещу Кастиян (Русия) 8:4 и Бужиашвили (Грузия) с 8:1 и в репешажа над Татевасян (Армения) с 10:2. На полуфинала той отстъпи на финалиста Гогава (Грузия) 1:8, след което падна и в малкия финал от Дундюк (Русия) с 1:2 т. и остана на 5-о място.
Базан донесе сребро за Варна от Армения
Базан донесе сребро за Варна от Армения
21.07.2014 | 11:36 ч. Обновена: 20.06.2025 | 07:43 ч.
0

Базан донесе сребро за Варна от Армения
Новини
-
Министър Вълчев разкри важна информация за матурите по математика след седми клас
-
Депутатите решиха парламентът да избира ръководството на НСИ
-
Стартира 10-ото издание на Черноморските младежки игри във Варна
-
Семейството, което бе открито мъртво в кола, оставило предсмъртно писмо
-
Спартак избухна с втора поредна победа
-
Допуснаха руски спортисти на олимпиадата, но без знаме и химн
Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари