Петър Стойчев пристигна в морската столица, като основната цел на визитата му е свързана с първия по рода си турнир “Плувни таланти”, който се проведе в Кранево.
Именитият ни състезател по плуване не пропусна да изразни мнение и относно неговото виждане за бъдещето на плуването у нас. Петър Стойчев е кандидат за генерален секретар на федерацията по плуване на предстоящото Отчетно изборно събрание в края на месеца. Той иска да отстрани от поста олимпийската шампионка Таня Богомилова, която се задържа в централата вече близо 2 петилетки.
“Трябва да се обръща внимание на малките клубове, но да не забравяме и по-големите. Те правят истинския спорт. Станаха много басейните у нас. Това е добре, дава шанс на хората да плуват. Едва ли има човек, който да не иска да може да плува. Освен плуването развиваме и много други спортове, на които също трябва да се подаде ръка. В последно време дори се развива и мъжко синхронно плуване. Защо не? Подкрепям подобна идея. Водната топка, скоковете във вода също са силни. Всички тези спортни дисциплини имат нужда от подкрепа. Трябва да работим в тази посока“, каза за narodensport.eu Стойчев.
Той сподели, че Варна се явява като основен център на плувните спортове в България.
“Плувният комплекс е прекрасен, на отлично място. Дава шанс на много хора да плуват. Клубовете във Варна са много и при това силни. Развиват всички дисциплини. Това е показателно, че в града се работи. Имам визия за това как трябва да изглеждат нещата в тази федерация. Ако ни гласуват доверие ще направим доста положителни промени в полза на спорта“, допълни той.
Петър Стойчев не скри, че категорично вече е спрял с активната си състезателна дейност. Той проведе среща с плувните хора на Варна, на която чу проблемите им и ги запознае със своята платформа с която ще се бори за ръководно място в плувната федерация. Сподели, че очаква и удари под кръста, но с това вече е свикнал. За известно време беше и служебен министър и е добре запознат с управленческата страна на спорта.
Коментари