"Орлите" взеха незаслужени точки от "Морето"

За пореде мач варненци се скъсаха да пропускат, а съдийството беше безобразно

"Орлите" взеха незаслужени точки от "Морето"

Лудогорец и Черно море завършиха при резултат 2:1 в първи мач от 29-ия кръг на "А" група. Резултатът обаче не показва реалното статукво на терена, защото варненци доминираха, а многото им пропуски и некоректното съдийство донесоха 3 т. на "орлите".


"Орлите" поведоха още в 9-ата минута след отлична бразилска атака. Кафу изведе с пета Лукас Саша, който подаде на връхлитащия Вандерсон. Последният нахлу в наказателното поле и без проблеми прати топката в мрежата за 1:0. Голът бе негов шести за този сезон и трети през 2016 година.


В 18-ата минута Венцислав Керчев изби топката с ръка след удар на Бакари, но Владимир Вълков не посочи бялата точка. Това се оказа само един от повратните моменти в мача.


В 31-ата минута гостите обаче изравниха. Владислав Стоянов подаде на Витиня, който направи скандална грешка. Крайният защитник прати топката в краката на Георги Илиев на границата на наказателното поле, като се опита да намери съотборник. Ветеранът стреля мигновено в празната врата, като прати коженото кълбо в мрежата за 1:1. Това е негов първи гол след завръщането му във Варна през зимата.


Второто полувреме започна при смазващо варненско надмощие. Бакари пропусна да изведе тима си напред минути след подновяването на срещата. В 58-ата минута Курьор навлезе по фланга и подаде към Педро Еуженио. Ударът на португалеца е право в тялото на Стоянов. 

 

Две страхотни възможности имаха Черно море в 66-ата минута! Първо Матиа Курьор не можа да засече топката от 2 метра пред голлинията и тя беше изчистена в корнер. От него Георги Илиев сложи топката на главата на Траян Траянов, но той я прати на сантиметри над вратата.


А хубава атака на домакините в 71-ата минута завърши с измислена дузпа за "орлите". След няколко двойни подавания Вандерсон бе изведен зад защитата и падна за дузпа.


Вълков посочи бялата точка. Решението му бе бурно оспорвано от гостите. Кешеру застана зад топката и с майсторско изпълнение вкара своя 13-и гол в това първенство, като се върна еднолично на върха при стрелците в "А" група.


ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Вандерсон (9)
1:1 Илиев (31)
2:1 Кешеру (72-д)


ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Георги Китанов, Михаил Венков, Борислав Стойчев, Траян Траянов, Пламен Николов, Педро Еуженио, Даниел Георгиев (85 - Владислав Романов), Тодор Паланков (83 - Бекир Расим), Георги Илиев, Матиа Курьор, Бакари (82 - Владислав Романов).


СТАДИОН: "Лудогорец Арена", Разград


СЪДИЯ: Владимир Вълков

Новини

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата