06:35 | 27 август 2014
Обновен: 15:19 | 12 май 2024

Третодивизионен отбор посрами "Манчестър Юнайтед"

По материала работи: Златина Добрева

"Манчестър Юнайтед" бе посрамен от третодивизионния "Милтън Кийнс Донс" в турнира за Купата на Лигата и след разгром с 0:4 бе изхвърлен от турнира.
Мениджърът на гостите Луис ван Гаал очаквано бе дал почивка на всичките си основни играчи, но въпреки това в титулярния състав личаха имена на футболисти като Андерсон, Чичарито, Дани Уелбек, Шинджи Кагава, Давид Де Хеа и завръщащият се след контузия Джони Еванс.
Въпреки това обаче "Червените дяволи" бяха абсолютно безидейни и изиграха кошмарен мач. Под всякаква критика пък бе защитата, чиито грешки доведоха и до четирите гола. Първо Джони Еванс подари топката за гола на Уил Григ в средата на първото полувреме. След почивката пък Майкъл Кийн даде грешен пас в центъра, за да се стигне до втория гол на Григ.
До края на мача пък Вермий направи две грешки, които доведоха до два гола на влезлия като резерва Беник Афобе. 21-годишният Афобе играе под наем от "Арсенал" и вече има три гола в два мача за купата. За отбелязване е също така и това, че плеймейкърът на домакините Бен Рийвс записа три асистенции в днешния мач.
Така само няколко часа след ентусиазма от привличането на Анхел ди Мария, настроението на феновете на "Юнайтед" със сигурност е било доста помрачено от представянето на резервните играчи и младите таланти.
"Червените дяволи" започнаха за първи път от 19 г. турнира на този етап заради ниското класиране през миналия сезон, пише gol.bg. Интересното е, че тогава "Юнайтед" отново отпадна от нискоразредният "Йорк" с общ резултат 3-4.