19:05 | 29 август 2014
Обновен: 18:56 | 1 май 2024

"Черно море" загуби от "Левски" в последната минута

По материала работи: Ставри Таргов

"Левски" победи трудно "Черно море" на "Герена" с 1:0. Голът бе отбелязан в 94-ата минута от Валери Божинов, който реализира дузпа за нарушение срещу Луис Педро в наказателното поле.

Мачът бе скучен и се игра пред празни трибуни заради наказание на софийския тим. В началото на мача Луис Педро с глава пропусна да вкара от два метра, след като с плонж заби топката в земята, а след това коженото кълбо прехвърли горната греда на Георги Китанов. Последва още едно положение за Педро, след което Симеон Райков застраши Наумовски. Последният изпусна топката при удар на крилото, а след това Георги Божилов стреля силно, но стража изби. През второто полувреме Левски започна да натиска повече, но удари на Владимир Гаджев и Луис Педро бяха спасени от Китанов. Педро пропусна сам срещу вратаря в 80-ата минута, а в 86-ата Валери Божинов удари гредата от фаул. Нападателят се появи 12 минути преди края на мястото на Валери Домовчийски.

През първото полувреме стояхме по-добре от противника, каза след мача старши треньорът на "Черно море" Никола Спасов. През второто полувреме обаче се поизморихме. В самия край на мача се получи нелепата сситуация с дузпата, до това нарушение не трябваше да се стига, сподели Спасов.