Варна 17°
11:10 | 31 август 2014
Обновен: 10:33 | 26 април 2024

Победа и равенство за академията на "Черно море" в Албена

Победа и равенство записаха талантите от школата на "Черно море" в първия ден от 9-то издание на международния детски футболен турнир в памет на Петър Боянов, който се провежда в КК "Албена". Родните през 2002 г. „моряци” с треньор Ники Кънчев надиграха тотално връстниците си от "Берое", но спечелиха само с 2:0. Точен през първото полувреме за варненци бе Мартин Милушев, а след почивката Данаил Йорданов опъна за втори път мрежата на „заралии”. След двубоя Ники Кънчев заяви, че е доволен от старанието на своите момчета и очаква по-добра игра в следващия мач срещу "Олимпиец" (Одеса, Украйна). В тази група са още "Изида", "Спартак" (Варна) и "Дунав". Набор 1999 на „Черно море” обаче стигна само до реми в мача си срещу „Добруджа”, като срещата завърши 1-1. Двата отбора си размениха по една греда, а след грешка в отбраната на „Черно море” в средата на пъвото полувреме, добричлии стигнаха до гол. Последва щурм на „моряците”, които изпуснаха няколко добри положения, а в даденото от съдията продължение успяха да изравнят. Тук са още отборите на „Лудогорец”, „Славия” и „Берое”. В следобедната сесия формацията на „Черно море”, водена от клубната легенда Тодор Марев играе с тима на „Берое”, а в тази група са още „Ботев” (Пд), „Славия”, „Лудогорец” и „Добруджа”. Финалите в 9-тия международен турнир в памет на Петър Боянов са на 4 септември преди обяд, след което надпреварата ще бъде официално закрита с награждаването на призьорите.