17:16 | 31 август 2014
Обновен: 10:34 | 26 април 2024

Ливърпул пак унизи Тотнъм на "Уайт Харт Лейн"

По материала работи: Ставри Таргов

Ливърпул отново бе безпощаден срещу Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" и спечели класическа победа с 3:0 в мач от третия кръг на английската Висша Лига. През миналия сезон "Мърсиайдци" победиха с 5:0 на този стадион и впоследствие бе уволнен мениджърът Андре Вилаш-Боаш. След напускането на Луис Суарес обаче очакванията бяха този сезон силите между двата отбора да бъдат много по-изравнени.

Това обаче не бе така и Ливърпул откри резултата още в 8-та минута след брилянтна скоростна акция между Даниел Стъридж и Джордън Хендерсън, която бе завършена от Рахим Стърлинг.

В началото на второто полувреме пък младокът Ерик Дайър направи нелепа дузпа срещу Джо Алън и Стивън Джерард вкара от бялата точка. В 59-та минута пък новото попълнение на червените Алберто Морено вкара дебютния си гол с фланелката на тима след индивидуален пробив.

Все пак мачът можеше да се развие малко по-различно, ако малко преди почивката Насер Чадли не бе направил невероятен пропуск сам срещу Миньоле.

Така Тотнъм прекъсна добрата си серия от началото на сезона, докато Ливърпул реагира на загубата от Манчестър Сити. И двата отбора имат по 6 точки след три изиграни мача.