Варна 15°
12:37 | 6 септември 2014
Обновен: 02:08 | 29 април 2024

"Моряците" приключиха седмицата с учебна игра

Черно море победи дублиращия тим на клуба с 3:0 в учебна игра, която се проведе на стадион Младост в морската столица. За да бъде по равностойна проверката наставникът Никола Спасов изпрати 5-а от мъжкия тим в дубъла. Дошлият на проби полски халф Марчин Буркхард игра цял мач за 1-ия състав, а чилийския нападател Маурисио Гомес изигра по едно полувреме и в двете формации. След равностойни начални минути , в края на 1-ата част удари на Георги Божилов и Симеон Райков бяха отразени от завърналият се в клуба вратар Илко Пиргов. Резултатът бе открит в 72-ата мин, когато Райков изпълни своя специалитет от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. 4 мин по късно Гомес се разписа с хубав диагонален шут, а крайният резултат в последната минута оформи Иван Коконов. След паузата в шампионата варненци приемат на 13 септември ЦСКА , в среща от 8-ия кръг на А ПФГ.
"Черно море": Георги Китанов, Александър Александров, Кирил Котев, Стефан Станчев, Михаил Венков, Тодор Паланков, Марчин Буркхард, Симеон Райков, Георги Божилов, Иван Коконов, Мирослав Манолов /Петков и Гомес/
Дублиращ отбор: Илко Пиргов, Мартин Костадинов, Живко Атанасов, Слави Сталев, Стефан Иванов, Александър Попов, Александър Йовчев, Карен Мадоян, Димо Атанасов, Живко Петков и Маурисио Гомес /Илиян Неделчев, Емил Илиев, Николай Минков, Георги Гушлев/