04:59 | 12 септември 2014
Обновен: 10:47 | 26 април 2024

Германия уби надеждите ни за продължаване на Световното

По материала работи: Златина Добрева

България загуби практически най-важната си среща от втората фаза на Световното първенство по волейбол, след като отстъпи с 1:3 гейма (25:16, 25:15, 24:26, 25:17) на Германия. Така нашите момчета се простиха с надеждите си за класиране в следващата фаза.
Първият и вторият бяха катастрофални за нашите момчетa и те бяха тотално надиграни от своя противник.
Нито играта ни в атака, нито тази в защита, вървеше.
Първият гейм започна равностойно и бе такъв до 5:5, след което германците започнаха да трупат аванс и постепенно стигнаха до 13:8 точки в своя полза.
Те увеличиха преднината си на 16:18, а силите на нашите момчета стигнаха до намалявана наполовина на пасива за 15:19.
До края обаче българите взеха едва една точка и така се оказаха губещи с гейм аванс в резултата.
Вторият гейм започна както първия - равностойно. Германците обаче успяха да стигнат до по-значителен аванс за 10:7, а след това той се увеличи на 15:9.
До края на гейма нашите момчета продължиха с неубедителното си представяне и в крайна сметка го загубихме с 10 точки разлика, пише gol.bg.
В третия гейм обаче нещата бяха доста по-различни и нашите момчета, макар че направиха доста грешки, с характер намалиха изоставането в геймовете.
"Лъвовете" изоставаха в резултата през голяма част от гейма, но се върнаха в играта и от 18:20 стигнаха до геймбол при 24:23 след страхотна блокада на Гоцев.
След това с атака на Скримов нашите момчета стигнаха до гейма. В четвъртия гейм българите показаха слабостите си от първите два гейма, като нашите момчета допуснаха и доста грешки. В крайна сметка германците стигнаха до осем мачбола при 24:16, след което безпроблемно затвориха срещата.